Vstříc medailovým zítřkům

Petr Nedvěd. Když někdo řekne tohle jméno, okamžitě se mi vybaví rok 2012 a Helsinky. Vzpomínám si, jak v útrobách Hartwall arény stál opřený o sloup, bronzovou medaili pověšenou na krku držel v ruce a při rozhovoru si jí pořád prohlížel. Usmíval se, byl šťastný!

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd a trenér národního týmu Miloš Říha (v popředí) | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Ptal jsem se ho, jestli je hezká a on odpověděl, že je hlavně poslední. Tehdy to myslel osobně, ale v těch slovech byla bohužel i prognóza pro celý český hokej. Od té chvíli už nikdo z českých hokejistů cenný kov nezískal.

Teď se Petr Nedvěd do reprezentace vrací, byť ne jako hráč, ale jako generální manažer. Věřím, že to bude medailový návrat. A mám proto víc důvodů.

Hokejová reprezentace má nového trenéra, Jandače nahradí Říha

Číst článek

Nejen ten, že Petr Nedvěd je prostě vítězný typ, dokáže strhnout ostatní a ze své pozice udělá pro úspěch opravdu všechno. Jako bývalý hráč ví, co na hvězdy ze zámoří bude - při přemlouvání k účasti zahrát si za reprezentaci - platit.

Navíc bude hráče shánět pro trenéra Miloše Říhu a ten dokázal dojít do finále i s týmy, které neměly takovou kvalitu, kterou nabízí reprezentační celek. Je správným motivátorem, umí nabudit i poradit.

Navíc hned na začátku svého angažmá Miloš Říha řekl, že bude pokračovat v tom, co začal jeho předchůdce, tedy, že dá šanci mladým hráčům. Už se těším, jak budou dál řádit v dresu se Lvíčkem na prsou David Pastrňák, Martin Nečas, Filip Hronek, ale také Filip Zadina, Ondřej Kaše, David Musil a další.

Právě tahle cesta k medaili rozhodně vede a nemusí být už ani nijak dlouhá. Vždyť příští rok se bude hrát na Slovensku a tam je Miloš Říha hooooooodně úspěšný muž.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme