Po dvou zápasech jsou na svém – ty další dva ukážou, jak pro české basketbalisty ME dopadne

Před právě probíhajícím mistrovstvím Evropy basketbalistů se v souvislosti s českým týmem snad víc mluvilo o hráčích, kteří se k reprezentaci nepřipojili, než těch, co pozvánku do národního týmu přijali.

SLOUPEK Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští basketbalisté nestačili na Černou Horu (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Celkem pochopitelně. Na konečném seznamu 11 jmen určených izraelským stratégem Ronenem Ginzburgem pro 40. ročník šampionátu starého kontinentu (všechny ostatní výběry jich mají o jedno víc) bylo hned pět nováčků a jen stejný počet hráčů z předloňského turnaje, kde Češi dosáhli na historicky nejlepší výsledek – sedmé místo.

Největší zodpovědnost je na mně, uvědomuje si před ME Satoranský

Číst článek

Očekávání veřejnosti obzvlášť po přípravě, ve které čeští basketbalisté vyhráli dvě utkání z devíti, nebyla valná. Parta kolem Tomáše Satoranského stále opakovala, že na tom nezáleží, pokud to přijde až v Rumunsku a postoupí do play-off hraného v tureckém Istanbulu. Jejich cíl zůstal pořád stejný, jaký vyhlásili na prvním srazu, kde se s tolika omluvenkami ještě rozhodně nepočítalo. A to ještě těsně před odletem do Kluže přišli kvůli zranění o dalšího hráče, který by ovšem k oporám nepatřil.

Co tak bylo horší, první náhradník se do národního týmu po vyhazovu, jak sám řekl, odmítl vrátit. Zajímalo by mě, jaká atmosféra v kabině před vstupem do turnaje byla. Přesto v prvním zápase taženi duem Satoranský–Hruban nakonec Češi domácí outsidery, pro mě překvapivě před nevyprodanou halou Polyvalent, porazili, ač někoho možná předváděnou hrou neoslnili.

Proti Španělům to pak byla těžká šichta s předpokládaným koncem. Snad všichni fanoušci doufali, že neprohrají tolik. I já. Přesto se na porážce o 37 bodů jedno pozitivum najít dá. Rozdíl ve skóre byl menší, než jakým obhájci titulu a největší favorité i letos vyhráli v prvním duelu nad Černohorci.

Teď bude záležet, jestli Češi opravdu dokážou takovou dardu jen tak hodit za hlavu. Snad ano, protože jsou stále ve hře a mohou pomýšlet na splnění cíle, se kterým do Kluže přijeli, tedy zahrát si play-off v tureckém hlavním městě v istanbulské Sinan Erdem aréně.

A k tomu je potřeba ještě alespoň jedna výhra – ideálně dnes proti Maďarům (k tomu se upínají i čeští basketbalisté) nebo v úterý proti Černohorcům, což by ale za určitých okolností stačit nemuselo. Na vítězství Čechů nad Chorvatskem v posledním utkání ve skupině C bych totiž moc nevsázel.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme