Miloši Zemanovi dochází dech

Výsledek prvního kola prezidentských voleb ukázal, že gloriola stávajícího prezidenta pomalu, ale jistě bledne. Přestože Miloš Zeman získal téměř 39 procent voličských hlasů, jednoduchá aritmetika mu prakticky znemožňuje dosáhnout přesvědčivého vítězství v druhém kole. Když Zeman před pěti lety porazil místopředsedu nepopulární Nečasovy vlády, nebyl v tak obtížném postavení jako dnes, kdy voličům skládá účty.

Komentář Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Zeman, jenž získal značnou oblibu díky šíření strachu z uprchlíků a migrantů a prohlubování iracionálních předsudků ve společnosti, nyní doplácí na své spojenectví s kontroverzními osobami, nedůstojnou prezentaci prezidentského úřadu, pomstychtivé intrikaření, servilitu vůči Moskvě a Pekingu či balancování na hraně ústavy.

Drahoš vs. Zeman. Jsem si jistý, jak to dopadne

Číst článek

Dokonce i jeho skalní voliči vnímají Zemanův chatrný zdravotní stav jako citelný hendikep, třebaže se prezident veřejnost snaží nepříliš úspěšně přesvědčit o svém pevném zdraví.

Ačkoli očekávám, že výsledek druhého kola prezidentského klání bude velice těsný, Jiří Drahoš má podle mého soudu větší šanci stávající hlavu státu porazit, než měl před pěti lety Karel Schwarzenberg, k čemuž mu jistě pomůže podpora čtyř neúspěšných kandidátů na Hrad.

Nezanedbatelná část společnosti navíc hledá příslovečného Antizemana, který by byl opakem polarizujícího a zjevně chátrajícího politika. Zůstává tedy na voličích, zda se nad Zemanem, jemuž zjevně dochází dech, smilují a pošlou jej zpátky na Vysočinu.                  

Daniel Veselý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme