Dánové znásilňují želvy, Němce by pozabíjel. Ruský poslanec řádí

Dlouho jsem si myslel, že nikdo a nic nepřekoná ruskou ženu, která v roce 2015 vyprávěla na kameru, jak hrozný je život v Evropě: „Mají málo ženských, proto když jdeš po ulici, je to o strach. Psi vyjí, pronásledují je chlapi, kteří je znásilňují.“ Byla to ale neznámá paní z lidu, i když během debaty na ruské ulici chtěla působit dojmem, že to v Evropě zná jako své boty. Ale jednička v oboru už není.

Komentář Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec ruské Státní dumy Alexej Žuravljov

Poslanec ruské Státní dumy Alexej Žuravljov | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Předběhl ji poslanec ruské Státní dumy Alexej Žuravljov. V jednom z hlavních propagandistických pořadů televize Rossija 1, který se jmenuje 60 minut a který je Čechům znám proto, že snad jediným hostem, který dokázal zbourat aroganci moderátorského manželského páru Olga Skabějevová a Jevgenij Popov, byl starosta Prahy-Řeporyjí Pavel Novotný, Žuravljov, který je tam štamgastem, řekl:

Přehrát

00:00 / 00:00

Alexandr Mitrofanov: Dánové znásilňují želvy, Němce by pozabíjel. Ruský poslanec řádí

„V Dánsku ministr zahraničních věcí znásilnil patnáctileté dítě, aktivistu své strany. No a omluvil se, a co? Vůbec nic! A tam otevřeli první na světě ten… porno nevěstinec pro zoofily! V Dánsku! Oficiálně funguje! Tam je možné přijít a znásilnit želvu!“

Poslanec pak hrdě prohlásil, že po tomto pořadu bude v Dánsku známý. Skutečně tam o něm napsali. Jako o kuriozitě z divné země.

Opustil mercedes

Žuravljov sice nedosáhl úrovně jiného poslance, Michaila Děljagina, který v televizi vyzval k jadernému zničení ázerbájdžánského ropného průmyslu, ale také si nedávno přisadil. Opět v pořadu 60 minut rozčileně volal na adresu německého novináře Björna Stritzela, který je válečným korespondentem Bildu na Ukrajině: „Já chci říct tomu náckovi, že my tam všichni přijdeme a všechny vás zabijeme!“

To už bylo hodně i na moderátora Popova, který se poslance snažil usměrnit. Kašlu na to, odpověděl Žuravljov. V jeho politickém životopise není málo radikálních projevů. V parlamentu navrhoval zbavovat rodičovských práv homosexuály, či bránit dětem migrantů, kteří neprokážou, že správně platí daně, aby navštěvovaly ruské školy.

Tam strašá, napadne člověka při čtení ruského vládního listu

Číst článek

Demonstrativně opustil svůj mercedes a přesedlal na auto nezjištěné značky poté, co ohlásil kampaň proti podnikům v Itálii a Německu, které v půlce minulého století spolupracovaly s fašisty a nacisty. Jezdí však na motorce BMW.

Nepřekvapí, že byl navrhovatelem zákazu stejnopohlavních manželství. Navrhl také omezit občanská práva mužů, kteří nesloužili v ruské armádě. Sám v armádě nikdy nesloužil. Začínal svou politickou dráhu ještě v Komunistické straně Sovětského svazu a nyní je se svou stranou Vlast spíše solitér.

Tak dobře, může říci posluchač a čtenář, takových postaviček je plno v politickém životě každé země. Cožpak u nás nedýchali nedávno sněmovní vzduch bez respirátoru poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko? Ano, ano. Jenže Alexej Žuravljov není v ruské Státní dumě nějaký nýmand. Je to první zástupce předsedy výboru pro obranu.

Autor je komentátor serveru novinky.cz

Alexandr Mitrofanov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme