Sochy obléknout, ženy svléknout!

Fake news nejsou jen záležitostí politiky a předvolebního boje. Pozdvižení na Facebooku tentokrát způsobilo současné umění. Před budovou společnosti Sazka prý stojí skandální odhalená socha.

Sloupek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příspěvěk, který na sochu upozorňuje, má za tři dny šestnáct tisíc sdílení a reakce jsou vesměs zděšené. Jak je možné, že se něco takového objevilo ve veřejném prostoru? Zakážou nám kouření, schválí nájezdy uprchlických hord - a teď tohle? To nikdo nemyslí na děti?!

Provokativních sousoší s cílem šokovat už se v Česku objevilo víc. Tohle konkrétní ovšem předchází zákaz kouření i uprchlickou krizi. Jde o zmenšenou kopii práce sochařky Ley Vivotové z kanadského Toronta, která u Sazky stála už od roku 2004. Podstatnější ovšem je, že socha z prostranství po výměně vedení Sazky už před sedmi lety zmizela.

Jde o trochu jiné fake news než ty, s nimiž jsme se setkali v poslední době a které slouží k ovlivnění veřejného mínění a výsledků voleb. Mechanismus je ale stejný: působí na emoce a šíří se kvůli své skandálnosti.

Grid Girls

Výsledná morální panika proto není překvapivá. Ironická je ale v kontextu další zprávy, která vzbudila na českém internetu pozdvižení: formule 1 se v důsledku celosvětové debaty o sexismu rozhodla ukončit dlouholetou tradici takzvaných Grid Girls, tedy dívek, které na závodech stály na startovním roštu a jejichž náplní práce bylo vypadat hezky.

'Neodpovídají hodnotám současného světa.' Ze startovních roštů formule 1 zmizí sličné Grid Girls

Číst článek

Ten, kdo si troufne přečíst diskuse na dané téma na Facebooku nebo zpravodajských serverech, zjistí, jaký názor mezi Čechy drtivě převažuje: pro komentující (zajímavé je, že většinou muže) je takový krok neodpustitelný. Člověk si už nemůže užít trochu sexuálního vzrušení ani u sportu! Jak se dozvíme, společnost úpí pod diktátem absolventů gender studies a profesionálních puritánů: Bože, nedopusť takovou degeneraci lidstva, píše Petr Říhák v diskuzi na iDnes.cz.

Budoucnost dětí a mládeže, která dnes trpí v okovech genderové korektnosti a zároveň je vystavena zhoubnému vlivu dekadentního umění, si skutečně lze jen těžko představit. Recept, který zajistí, aby byl svět zase v pořádku, naštěstí v Česku známe: Sochy mají být oblečené, ženy svlečené.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme