Sochy obléknout, ženy svléknout!

Fake news nejsou jen záležitostí politiky a předvolebního boje. Pozdvižení na Facebooku tentokrát způsobilo současné umění. Před budovou společnosti Sazka prý stojí skandální odhalená socha.

Sloupek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příspěvěk, který na sochu upozorňuje, má za tři dny šestnáct tisíc sdílení a reakce jsou vesměs zděšené. Jak je možné, že se něco takového objevilo ve veřejném prostoru? Zakážou nám kouření, schválí nájezdy uprchlických hord - a teď tohle? To nikdo nemyslí na děti?!

Provokativních sousoší s cílem šokovat už se v Česku objevilo víc. Tohle konkrétní ovšem předchází zákaz kouření i uprchlickou krizi. Jde o zmenšenou kopii práce sochařky Ley Vivotové z kanadského Toronta, která u Sazky stála už od roku 2004. Podstatnější ovšem je, že socha z prostranství po výměně vedení Sazky už před sedmi lety zmizela.

Jde o trochu jiné fake news než ty, s nimiž jsme se setkali v poslední době a které slouží k ovlivnění veřejného mínění a výsledků voleb. Mechanismus je ale stejný: působí na emoce a šíří se kvůli své skandálnosti.

Grid Girls

Výsledná morální panika proto není překvapivá. Ironická je ale v kontextu další zprávy, která vzbudila na českém internetu pozdvižení: formule 1 se v důsledku celosvětové debaty o sexismu rozhodla ukončit dlouholetou tradici takzvaných Grid Girls, tedy dívek, které na závodech stály na startovním roštu a jejichž náplní práce bylo vypadat hezky.

'Neodpovídají hodnotám současného světa.' Ze startovních roštů formule 1 zmizí sličné Grid Girls

Číst článek

Ten, kdo si troufne přečíst diskuse na dané téma na Facebooku nebo zpravodajských serverech, zjistí, jaký názor mezi Čechy drtivě převažuje: pro komentující (zajímavé je, že většinou muže) je takový krok neodpustitelný. Člověk si už nemůže užít trochu sexuálního vzrušení ani u sportu! Jak se dozvíme, společnost úpí pod diktátem absolventů gender studies a profesionálních puritánů: Bože, nedopusť takovou degeneraci lidstva, píše Petr Říhák v diskuzi na iDnes.cz.

Budoucnost dětí a mládeže, která dnes trpí v okovech genderové korektnosti a zároveň je vystavena zhoubnému vlivu dekadentního umění, si skutečně lze jen těžko představit. Recept, který zajistí, aby byl svět zase v pořádku, naštěstí v Česku známe: Sochy mají být oblečené, ženy svlečené.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme