Sparta: ostuda, která může pomoct

Ano, mohlo se to stát a zas až tak daleko k tomu nebylo. Fotbalisté Sparty mohli do třetího předkola Evropské ligy projít navzdory tragickému výkonu v úvodním duelu proti Subotici v Srbsku. Nestalo se. Třeba to pro budoucnost klubu bude přínosné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smutek sparťanských fotbalistů po konci v Evropské lize | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Konec dobrý, všechno dobré, mohli by si na Letné říct, kdyby tamní hráči přece jen ukopali potřebnou výhru o tři góly. Takhle se není za co schovávat. Vypadnout hned s prvním soupeřem v evropských pohárech je prostě trapas.

Sparta v evropských pohárech končí. Utkání se Suboticí narušili fanoušci, kteří vnikli na hřiště

Číst článek

Spartě se to navíc „povedlo“ podruhé za sebou, nad tím nejde mávnout rukou a omlouvat to budováním nového týmu jako před rokem.

Připočtěme k tomu ligové tápání posledních let, špatnou personální politiku, zahrňme pod to jak velkou skupinu hráčů, tak trenéry, odchod několika talentovaných fotbalistů zadarmo kvůli tomu, že jim klub včas nenabídnul novou smlouvu, ale i stále neúspěšnou práci s částí fanoušků.

Vyřazení skýtá ideální příležitost pro Spartu, aby si důkladně zanalyzovala chod klubu. A to nejen po sportovní stránce. Kdo dopustil velké přehmaty? Co za nimi stojí?

Pokud si navíc sparťané ujasní vizi pro další roky, která se nebude měnit každý půl rok nebo rok a kterou budou naplňovat všichni a nebude tedy půlka klubu pádlovat kontra, můžou se navzdory ostudnému vypadnutí posunout dál.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme