Špotáková se atletikou baví, ale výhry ji také neomrzely

V jedné z nejvtipnějších cimrmanovských her Vizionář pan Ptáček na poznámku, že je uhlobaronem, odvětí: „Mě to baví.“ Podobně odpovídala i oštěpařka Barbora Špotáková, když jí v poslední době kdekdo dával najevo, že v 36 letech by se mohla s aktivní kariérou konečně rozloučit.

Tento článek je více než rok starý.

Komentář Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká oštěpařka se po úspěšné kvalifikaci, kde hodila 64,32 metru, dokázala ve finále zlepšit a hodem 66,76 metru se stala mistryní světa.

Česká oštěpařka se po úspěšné kvalifikaci, kde hodila 64,32 metru, dokázala ve finále zlepšit a hodem 66,76 metru se stala mistryní světa. | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Po loňském evropském šampionátu, který se světové rekordmance totálně nevydařil, byla tato doporučení hodně hlasitá. O pár týdnů později po olympijském bronzu z Ria sice na chvíli utichla, ale na začátku této sezóny je nejlepší oštěpařka všech dob slýchala znovu.

Zlatá radost v Londýně. Barbora Špotáková se stala mistryní světa

Číst článek

Sama přitom navíc ty, kteří vyznávají zásadu, že odcházet mají sportovci na vrcholu, trochu popuzovala tvrzením, že po narození syna už není atletika hlavním smyslem jejího života. Vědoma si svého věku a fyzického i psychického opotřebování z téměř dvacetileté kariéry vrcholové sportovkyně ubrala na intenzitě tréninků. Soutěživost a radost ze závodů jí však naštěstí zůstaly. A zkušenosti českou atletku pochopitelně opustit ani nemohly. Proto ji nerozhodil úvodní nevydařený finálový pokus či dlouhé čekání na druhý hod kvůli představování běžkyň na 200 metrů.

Špotáková přijela do Londýna s vědomím, že má formu, místní stadion jí vyhovuje a že se jí na něm daří. Nikomu nemusela nic dokazovat. Po svých úspěších, které z ní už dávno před letošním světovým šampionátem udělaly nejlepší oštěpařku všech dob, to skutečně nepotřebuje. Těšila se, že si soutěžní atmosféru užije, a přidala příjemný bonus v podobě výhry. Shodou okolností přesně 25 let od prvního olympijského vítězství Jana Železného.

Své sváteční dny mají horníci, vojáci, zástupci spousty jiných profesí a oborů. Tento návrh asi neprojde, ale 8. srpen by se mohl v kalendářích objevit jako Den českých oštěpařů.

Miroslav Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme