Tak jak je to s tou Koukalovou?

Člověk neustále čelí řadě otázek. Příjemným, nepříjemným, zdvořilostním i těm na tělo. Trenérů českých biatlonistů se teď lidi zaručeně nejvíc ptají, jak je to vlastně s tou Koukalovou. Pojede na olympijské hry? Uzdraví se? A trenéři mlčí. Zatím. Ale už brzy budou muset odpovědět a učinit tak rozhodnutí, které zřejmě nikoho nepotěší. Nebo už je rozhodnuto, jen se o tom ještě neví?

Komentář Pchjongčchang Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Rozhodně tím nikoho nepodezřívám z kamufláže. Je třeba pochopit samotnou závodnici i tým kolem ní, že s konečným verdiktem čekají do poslední chvíle.

Koukalová by se měla rozhodnout, biatlonový svět čeká, radí vedoucí žena Světového poháru Kuzminová

Číst článek

Když kvůli zranění reálně hrozí absence největší reprezentační hvězdy na vrcholné akci celého čtyřletého cyklu, prostě se musí zkoušet všechno možné i nemožné do poslední chvíle. A je těžké smířit se s tím, že je nakonec veškerá snaha marná.

Kéž bych se mýlil. Právě probíhající sezona začíná mít grády. Ze středečního vytrvalostního závodu mužů v Ruhpoldingu jsem si odnesl krásný sportovní zážitek, výsledky Moravce s Krčmářem byly skvělé. Je krásné být u toho, zároveň ale přiznávám, že to bez Gabriely Koukalové není úplně ono.

A bohužel si neumím představit, že by bez absolvování jediného závodu mohla obléknout startovní číslo poprvé až na olympijských hrách. Jako kdybyste šli v autoškole bez praktických jízd rovnou k těm závěrečným.

Předem jasné rozhodnutí?

Královna Gabriela. Sportovkyní roku je biatlonistka Koukalová, anketu ovládly ženy

Číst článek

Promiňte to přirovnání, Gabriela má samozřejmě „biatlonový řidičák“ už dávno, sama by mohla na střelnici i na běžeckých tratích vyučovat, ale i ona se přeci potřebuje rozjezdit a znovu zažít ty nervy s malorážkou v rukou.

Podle šéftrenéra Ondřeje Rybáře si každopádně musíme počkat na oficiální prohlášení do pondělí, kdy je třeba odevzdat předběžnou nominaci pro hry v Pchjongčchangu. Do té doby budou on i jeho kolegové mlčet, a i když už tak nějak tušíme, co nakonec zazní, je třeba to respektovat.

I proto byla podle mě trochu zbytečná čtvrteční zpráva deníku Blesk o už jistojisté absenci Koukalové v olympijských závodech. Fráze „podle našeho zdroje“ v textu nechyběla, jméno zdroje ale jaksi ano.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme