Teatrální rozhodčí přiblížil basketbal fotbalu

Nesmyslný pád basketbalového rozhodčího Stanislava Kučery v utkání nejvyšší soutěže mezi Opavou a Olomouckem má mnohem širší rozměr, než je jen prosté osobní fiasko. Zbytečně provedený veřejný experiment platnosti gravitačních zákonů basketbal nebezpečně přiblížil k fotbalu, což je s trochou nadsázky stejné, jako postavit vedle sebe lokomotivu a vlasový kondicionér. Nic proti fotbalistům, mohou si za to sami.

Komentář Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Olomoucka

Basketbalisté Olomoucka | Foto: Facebook BK Olomoucko

Basketbalista je člověk, který - když vejde dovnitř - je obvykle považován za osobnost. Nikoliv pouze proto, že je mladý, pohledný a vysoký. Je na něm prostě vidět, že ho hned tak něco neskácí, čehož si po vstupu do místnosti obvykle všimnou i dívky.

A Kučera to těm klukům začíná kazit. I rozhodčí jsou totiž nedílnou součástí basketbalového prostředí a výrazně spoluformují jeho pověst.

'Teatrální pád rozhodčího.' Olomoucký basketbalový klub požaduje opakování zápasu

Číst článek

U nás v Ústí nad Labem se zjevně nahranému pádu rozhodčího Kučery smějí děti i ženy. Dítě spadne ze stromu nebo ho ze schodů strčí spolužák. Nepadá zbytečně. Žena utrousí něco o tom, že tohle by se chlapům stávat nemělo.

Nedůstojné divadlo Stanislava Kučery, které na síti brzy obletí svět, není pro znalce českého basketbalu překvapením. Kontroverzní rozhodčí, v nedávné minulosti vetován několika kluby, je považován za typ arbitra snažícího se zanechat v utkání větší stopu, než rozhodčím obvykle přísluší.

Velmi rád rozdává tvrdé tresty, vylučuje hráče do konce utkání. Kvalitní a moudré rozhodování na palubovce má však kromě sterilních pravidel ještě řadu drobných sociálních i psychologických odstínů, které zůstávají lidem s chorobou zaměřeností k vlastní osobě skryty.

Srazil hráč sudího? 'Ať si rozhodčí sáhne do svědomí,' zní z Olomouce

Číst článek

Rozhodčí patří dlouhodobě k nejslabším článkům Kooperativa NBL, soutěže s parametry a podmínkami nastavenými pro jeden elitní klub. Shodují se na tom často odborníci i řadoví fanoušci. I tento případ brzy zapadne do obvyklého stereotypu. Nic se neděje, jedeme dál. Kontakt na Kučeru byl, ale není vidět, to byste museli stát přímo na hřišti.

U nás na severu Čech dobře víme, jak pořádná hlavička do obličeje vypadá. Po ní sotva vstanete tak rychle, jako Stanislav Kučera. Přejme mu pevné zdraví a více nadhledu.

Milan Knotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme