Teatrální rozhodčí přiblížil basketbal fotbalu

Nesmyslný pád basketbalového rozhodčího Stanislava Kučery v utkání nejvyšší soutěže mezi Opavou a Olomouckem má mnohem širší rozměr, než je jen prosté osobní fiasko. Zbytečně provedený veřejný experiment platnosti gravitačních zákonů basketbal nebezpečně přiblížil k fotbalu, což je s trochou nadsázky stejné, jako postavit vedle sebe lokomotivu a vlasový kondicionér. Nic proti fotbalistům, mohou si za to sami.

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Olomoucka | Foto: Facebook BK Olomoucko

Basketbalista je člověk, který - když vejde dovnitř - je obvykle považován za osobnost. Nikoliv pouze proto, že je mladý, pohledný a vysoký. Je na něm prostě vidět, že ho hned tak něco neskácí, čehož si po vstupu do místnosti obvykle všimnou i dívky.

A Kučera to těm klukům začíná kazit. I rozhodčí jsou totiž nedílnou součástí basketbalového prostředí a výrazně spoluformují jeho pověst.

'Teatrální pád rozhodčího.' Olomoucký basketbalový klub požaduje opakování zápasu

Číst článek

U nás v Ústí nad Labem se zjevně nahranému pádu rozhodčího Kučery smějí děti i ženy. Dítě spadne ze stromu nebo ho ze schodů strčí spolužák. Nepadá zbytečně. Žena utrousí něco o tom, že tohle by se chlapům stávat nemělo.

Nedůstojné divadlo Stanislava Kučery, které na síti brzy obletí svět, není pro znalce českého basketbalu překvapením. Kontroverzní rozhodčí, v nedávné minulosti vetován několika kluby, je považován za typ arbitra snažícího se zanechat v utkání větší stopu, než rozhodčím obvykle přísluší.

Velmi rád rozdává tvrdé tresty, vylučuje hráče do konce utkání. Kvalitní a moudré rozhodování na palubovce má však kromě sterilních pravidel ještě řadu drobných sociálních i psychologických odstínů, které zůstávají lidem s chorobou zaměřeností k vlastní osobě skryty.

Srazil hráč sudího? 'Ať si rozhodčí sáhne do svědomí,' zní z Olomouce

Číst článek

Rozhodčí patří dlouhodobě k nejslabším článkům Kooperativa NBL, soutěže s parametry a podmínkami nastavenými pro jeden elitní klub. Shodují se na tom často odborníci i řadoví fanoušci. I tento případ brzy zapadne do obvyklého stereotypu. Nic se neděje, jedeme dál. Kontakt na Kučeru byl, ale není vidět, to byste museli stát přímo na hřišti.

U nás na severu Čech dobře víme, jak pořádná hlavička do obličeje vypadá. Po ní sotva vstanete tak rychle, jako Stanislav Kučera. Přejme mu pevné zdraví a více nadhledu.

Milan Knotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme