Daviscupový talent Pavlásek, (bohužel) bez dřiny to nepůjde

Bylo to jenom takové nenápadné přeřeknutí. „Musím bohužel na sobě stále makat dál,“ prohlásil v Ostravě Adam Pavlásek po úspěšném vystoupení v týmové soutěži.

Sloupek Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Pavlásek

Adam Pavlásek | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Kdybychom ho vzali za slovo, znamenalo by to něco jako: „Mně by to už stačilo, tak jak to je, tenis už umím, a když se to sejde, občas můžu i něco hezkého vyhrát.“

Česko - Izrael 3:0. Pavlásek s Veselým zařídili třetí bod, tenisté postoupili do baráže

Číst článek

Samozřejmě takto to v žádném případě český tenista neřekl a ani nemyslel, ale minimálně na nějakou část kariéry by ta slova celkem pasovala. Vždyť i sám Pavlásek v minulosti přiznával, že tréninku nedával pokaždé to, co měl (lidé, kteří jej znali, občas mluvili i o nějakých šedesáti, sedmdesáti procentech). Připouští, že za jeho časté zdravotní problémy v předchozích letech asi mohlo i to, jak nedostatečně pečoval o své tělo, že některým potížím možná mohl předejít, kdyby byl ještě větším profesionálem.

Pavlásek si snad už uvědomil, že sportovní kariéra nemusí být dlouhá, a také to, že když některé chyby nebude opakovat, může být stále hodně zářivá. A nejenom v Davis Cupu, kde mu talent, sebevědomí, reprezentační dres, podpora realizačního týmu i atmosféra soutěže zatím pokaždé pomáhají k vynikajícím výkonům.  

Ostatně, kdo ví, jak to s týmovou soutěží vůbec bude. Pokud totiž projde poslední známý návrh vedení ITF a Davis Cup se stane jakýmsi týdenním šampionátem na konci sezony pro Čechy daleko od domova, už ji nebude hrát ani Pavlásek, řekl před časem v nadsázce i rozčílení zároveň prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. A to by pak byla dvojnásobná škoda.

Pavláskův tenis je neobyčejně zábavný, hraje pestře a stále má šanci, že se svým stylem může trvaleji prorazit, klidně i v pozdějším věku, vždyť je mu teprve 23 let. Jen musí dřít v přípravě podobně jako ti, kteří se do špičky třeba i dávno po pětadvacítce dostali, (bohužel).

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme