Tenisový Laver Cup, malý kousek 'grandslamu' a velká šance pro Česko

Německého sportovního fanouška Marka jsem potkal nedávno při US Open v New Yorku, obdivoval Švýcara Rogera Federera (fandil mu dokonce víc, než svému krajanovi Alexanderu Zverevovi) a litoval, že nemůže do Prahy dorazit, protože se mu nepovedlo koupit lístky. A taky nám Čechům akci záviděl.

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roger Federer na Staroměstském náměstí | Foto: Filip Jandourek

Vždyť vidět současné i bývalé nejlepší hráče světa na jednom místě - a v takovém velkém počtu -, to je věc, kterou běžně zažijete jenom na grandslamových turnajích. A ty mají, jak známo, jen čtyři země.

Během týdne jsem v libeňské hale narazil na mladé manžele z Brna, Hanu a Jakuba. Vyprávěli mi o své vášni pro tenis a také o tom, jak nesehnali vstupenky v předprodeji a pak jim trvalo rok, než vymysleli způsob, jak se dostat na Laver Cup a vidět 'Roge' a 'Rafu' (Rafaela Nadala).

Vzali si dovolenou v práci, aby mohli týden pracovat zadarmo jako dobrovolníci. Už mají dohodnuté, jak se prostřídají, aby každý viděl aspoň nějakou část třídenního představení.

Na kurtu jako oheň a led, mimo něj podobní. Na Laver Cupu se znovu potkají rivalové McEnroe a Borg

Číst článek

Vsadil bych se, že v Česku žije celkem dost podobných nadšenců, ochotných udělat (skoro) cokoli pro to, aby viděli ty nejlepší hráče historie. Tenis má v zemi silnou tradici, navíc Češi milují týmové soutěže.

Při svém příletu to připomněl i Američan John McEnroe, kapitán 'Zbytku světa'. Mluvil o tom i Švýcar Federer, který hrál v Praze před deseti lety daviscupovou baráž. Atmosféru při předloňském fedcupovém finále s Ruskem popisovali někteří lidé z mezinárodních tenisových organizací jako nejlepší, jakou kdy na zápasech zažili.

Legendární Švéd Björn Borg, který vede výběr Evropy, zase zmínil, že zdejší lidé mají obecně velké tenisové znalosti.

Nejlepší tenista současnosti Nadal se vrací do Prahy. Pokerový turnaj ale tentokrát vymění za Laver Cup

Číst článek

Ano, je toho dost, co může Česko nabídnout, a není zřejmě náhoda, že pro úplně první ročník Laver Cupu pořadatelé vybrali hlavní město země, která je srdcem Evropy.

Česká republika má totiž i velké tenisové srdce a právě během premiérového soupeření týmů 'Evropy' a 'Zbytku světa' to může znovu celému světu ukazovat. A pokud ani tentokrát nezklame, třeba pro ni budou ještě o něco dosažitelnější i jiné významné akce, o které bude někdy stát.

Není tajemstvím, že Singapuru brzy vyprší smlouva pro pořádání Turnaje mistryň. Pokud by Česko (Praha) finálový turnaj ženského okruhu WTA opravdu v příštích letech chtělo, může být spokojenost lidí kolem Roda Lavera, Rogera Federera či Rafaela Nadala i v silné konkurenci Manchesteru či Petrohradu tím nejlepším doporučením.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme