US Open v New Yorku, dvakrát sláva ženám

Když fenomenální Serena Williamsová předloni v New Yorku usilovala o zisk takzvaného čistého grandslamu (mohla vyhrát v jednom kalendářním roce všechny 4 největší turnaje Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open), bylo vůbec poprvé v takzvané profesionální Open éře, kdy bylo ženské finále vyprodané rychleji než to mužské.

Sloupek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Obvyklé pořádky změnila silná touha vidět na vlastní oči výjimečný sportovní výkon, tím spíš, když se o něj mohla zasloužit 'domácí' hráčka. (Američanka ale tenkrát senzačně selhala v semifinále s Italkou Robertou Vinciovou – pozn. aut.) 

Teď, po dvou letech, je o dámskou dvouhru na US Open také mimořádný zájem. Serena Williamsová sice kvůli těhotenství pauzíruje a největší tituly v sezoně mívají zpravidla pokaždé jinou majitelku, takže si někdo tu a tam i posteskne nad nedostatkem velkých jmen, přesto, právě v této době singlistky servírují tenisovým příznivcům dlouho nepoznané napětí.

Tenistka Plíšková bude na US Open nasazenou jedničkou

Číst článek

Lidem nabízí nepřetržitý boj o světovou jedničku, do kterého je v současné éře prakticky na každém větším turnaji přímo zapojeno pět i více hráček. Křeslo pro první hráčku tenisového žebříčku, které nedávno obsadila Karolína Plíšková, je možná nejrozhoupanější za poslední léta, vždyť druhá Rumunka Simona Halepová ztrácí na českou reprezentantku jen pět bodů.

Výtečnou výchozí pozici mají i další v pořadí, zejména Španělka Garbině Muguruzaová, vítězka dvou posledních nejdůležitějších akcí této sezony, šampionka z Wimbledonu a Cincinnati, s útočným stylem hry, což je při dobývání těch nejvýznamnějších cílů zpravidla pokaždé ta lepší varianta.

Šarapovová dostala divokou kartu na US Open. Dopingový trest jí nepřitížil, vysvětlili pořadatelé

Číst článek

Jak moc je teď ženský okruh sledovaný, jsme mohli poznat i z ohromného počtu diskusí a komentářů na sociálních sítích, poté, co proti sobě turnajový los postavil hned do prvního kola světovou dvojku soustavně usilující o trůn Simonu Halepovou a jednu z největších sportovních celebrit všech dob Rusku Mariu Šarapovovou (její dopingový skandál a následný pokus o návrat už netřeba připomínat).

Ženský tenis, mimochodem na US Open ho fanoušci viděli poprvé před 140 lety, šest roků po tom mužském, bývá z mnoha důvodů častým terčem ironických poznámek a povzdechů. Ostatně na svůj účet se kolikrát baví samotné hráčky, které jen stěží a málokdy proplouvají zápasy bez emočních a výkonnostních výkyvů.

Teď, v době, kdy si shodou okolností hned několik špičkových profesionálů vybírá kvůli zdravotním problémům oddychový čas, ale právě ženy lesk a slávu (nejen) velkého grandslamového turnaje tak trochu zachraňují. 

 

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme