V Rusku se neztratíte, a ještě jezdíte zadarmo

Coby novinář nebo fanoušek strávíte na mistrovství světa ve fotbale hodiny cestováním. Ať už z jednoho města do druhého, nebo i v rámci jednoho místa hromadnou dopravou. Občas to přináší nečekané situace.

Komentář Soči Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři a fanoušci mají v ruských městech, která šampionát hostí, dopravu vybranými linkami zdarma. Většina žurnalistů i fandů je využívá, protože jsou často nejrychlejším spojením se stadionem nebo centrem města.

Metro, autobusy i tramvaje jsou většinou dobře značené, což snižuje riziko bloudění.

Problém nebyl v předchozích dnech ani v Soči, i když autobusy jely snad pokaždé trochu jinou cestou, ale do cíle vždy dorazily.

Ale jednou to přijít muselo. Autobus nezahnul, kam měl a kam jel v předchozích dnech vždycky, a mířil do úplně jiné části města.

Přestup na nejbližší zastávce probíhá podle mobilní navigace. Ta ukazuje číslo autobusu, který by měl stavět přímo u hotelu.

„Ne, v tomto autobuse akreditace neplatí. Musíte zaplatit,“ říká řidič, i když na autobusu je samolepka šampionátu a číslo linky je vyjmenovaného i v průvodci FIFA.

Světový šampionát zahajuje svou druhou polovinu, pro některá hostitelská města už ale skončil

Číst článek

Kam jedete? Aha, tak tam já nejedu. Nic neplaťte, tady zastavím a musíte  stříhá řidič ukazováčkem a prsteníčkem, jako by imitoval chůzi.

Za necelé tři týdny v Rusku je to jediný takový případ. Moskva, Kazaň, Nižnij Novgorod, Soči. Všude doprava funguje bez problémů.

Tohle se pořadatelům povedlo. Fanoušci-cizinci vidí po městech navigační tabule, kde je nejbližší zastávka se spojem mířícím na stadion nebo kudy mají jít na metro. A třeba z některých letišť jezdí speciální linky.

Když se někdo přeci jen ztratí, pomůžou dobrovolníci v červených tričkách s logem mistrovství.

Pak jsou ještě zcela výjimečné situace, jako když se ocitnete na periferii Soči, kde nikdy žádný dobrovolník nebyl. V takovém případě pomůže už jen navigace v mobilu nebo orientační smysl.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme