Bronz Vítkové jako prášek na uklidnění

Historie se opakuje, znělo biatlonovým areálem v Pchjongčchangu. Čeští reprezentanti získali medaili hned v prvním biatlonovém závodě olympijských her. Stejně jako před čtyřmi lety díky Jaroslavu Soukupovi v Soči. Ale okolnosti jsou dost jiné.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková na cestě do cíle | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Byl to dost nervózní prosinec loňského roku. Čím dál víc se vyjasňovalo, že první dáma českého biatlonu Gabriela Koukalová poletí na olympijské hry leda jako fanynka, do toho se přes média přela s trenérem Ondřejem Rybářem, kdo a co na tom má vinu, a navíc její týmoví kolegové zrovna nezářili.

Bronzová biatlonistka Vítková: Největší moment kariéry. Už jsem se bála, že to bude bramborová

Číst článek

Všechno se to spojilo dohromady, v klidu byl v biatlonovém prostředí málokdo. I tehdy jsem ještě před lednovým vzepětím Veroniky Vítkové ve Světovém poháru – možná jako jeden z mála – věřil, že tenhle příběh může dobře dopadnout. Ale i optimistické řádky tady na serveru iROZHLAS.cz dokázaly v oné atmosféře vzbudit trochu humbuku.

Najednou se taky plnily sociální sítě těmi, kteří nadávali českým biatlonistům tu za nepřesnou střelbu, tu za pomalý běh, nebo odvolávali jednoho z hlavních architektů předchozích úspěchů Ondřeje Rybáře.

Tohle český tým před minulými olympijskými hrami nezažíval. Tehdy byl na vzestupu, fanoušci nebyli přesycení stupni vítězů a radovali se více méně z každé drobnosti. První olympijská medaile v historii českého biatlonu euforii jen zesílila, zvlášť když další cenné kovy následovaly.

Oba bronzy – Jaroslava Soukupa i ten čerstvý Veroniky Vítkové – byly pro český biatlon velmi důležité. Každý ovšem z jiného důvodu. Snad vás ta metafora neurazí. První byl jeho viagrou, druhý lexaurinem.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme