Volební smršť na iROZHLAS.cz: server prošel zatěžkávací zkouškou. Obstál?

Tři dny kontinuálního zpravodajství. Čtyři desítky volebních zpráv a rozhovorů. Osm stovek příspěvků v online reportáži. Výroky politiků, postřehy z volebních štábů, fotografie i krátká videa. Server iROZHLAS.cz o uplynulém víkendu zařadil vyšší rychlostní stupeň a nabídl komplexní volební servis.

Komentář Praha (Aktualizováno: 22:00 24. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vážení čtenáři,

server iROZHLAS.cz má za sebou po půlroční existenci důležitou zatěžkávací zkoušku – sněmovní volby. Soudě podle návštěvnosti jsme obstáli.

Statistiky hlásí rekordní čtenost: oproti běžné sobotě přišlo na iROZHLAS.cz o jednaosmdesát procent víc reálných uživatelů. A jak ukazuje detailnější zkoumání, čtenáři poctivě studovali volební výsledky, které jsme nabídli v jedné z nejpropracovanějších sčítacích aplikací. Počet zhlédnutých stránek totiž narostl o velmi solidních 325 procent.

Výsledky naskakovaly na serveru téměř okamžitě, snad jen s výjimkou prvních minut, kdy Český statistický úřad ochromil hackerský útok. Ale i v tu chvíli jsme jako jedni z mála zpravodajských webů nabízeli aktuální výsledky, neboť jsme sčítací aplikaci „krmili“ ručně.

Babiš byl na druhé straně barikády, proti takovým lidem jsme dělali revoluci, říká nový poslanec za ODS Žáček

Číst článek

Optikou návštěvníků byla ještě úspěšnější neděle, kdy počet reálných uživatelů poskočil o 144 procent. Čtenáři přesunuli svou pozornost od souhrnných čísel k detailu: zkoumali, jak se volilo v jejich ulici a jak si v jednotlivých obcích strany polepšily či pohoršily. V obou případech šlo o analýzy našeho datového týmu, který připravil i další zevrubné analýzy.

Vedle komplexního zpravodajství přinesl iROZHLAS.cz i několik původních informací, které převzala konkurence. Jako první jsme například informovali o incidentu v pražské Zbraslavi, kde policie uklidňovala spor mezi zahraničními pozorovateli a volebními komisaři.

V online reportáži jsme od pátečního poledne do pondělního rána zveřejnili přes osm stovek příspěvků. Průběžné výsledky glosovali komentátoři Českého rozhlasu Plus, speciálně pro iROZHLAS.cz je komentoval i politolog Josef Mlejnek (rozhovor s ním čtěte ZDE).

Zprostředkovali jsme i to nejzajímavější z toho, co zaznělo ve vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus. S pomocí 360° kamery jsme čtenáře vzali na virtuální prohlídku volebních štábů.

Volební výstupy jsme shrnuli ve čtyřiceti textech, vedle souhrnných analýz jsme popisovali i drobné příběhy a kupříkladu mezi prvními vyzpovídali nejmladšího poslance v novodobé české historii.

Volební ON-LINE

Číst článek

Naše logo bylo vidět i na jiných internetových stránkách. Totiž: odhodlali jsme se k neobvyklému kroku a nabídli jsme naši sčítací aplikace ke sdílení pod heslem „štípněte nám kód“. Stačilo vybrat požadovanou obec či kraj, vygenerovat kód a vložit na vlastní stránky.

Dost sebechvály. Víme, že naše zpravodajství mělo i řadu více či méně skrytých nedostatků. A proto budeme rádi, když se se svými postřehy, stížnostmi podělíte. Vaše reakce nám pomohou, aby příští volební zpravodajství bylo lepší. Reparát si odbudeme už za pár týdnů – při volbě prezidenta. Za každou připomínku předem děkujeme!

Za tým serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň, radek.kedron@rozhlas.cz

PS: Pokud jsme vás přece jen už nyní přesvědčili, velmi oceníme, když nám dáte hlas v závěrečném hlasování ankety Křišťálová Lupa 2017 - Cena českého internetu. Máte na to už jen několik dní, hlasování končí s koncem října.

Radek Kedroň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme