Tenisový Wimbledon, konec jedné tradice?

Předně, obdivuji všechny, kteří se snaží prosadit ve velmi tvrdém konkurenčním prostředí. A ještě víc ty, kterým se to opravdu podaří. Mám rád velké příběhy, které ženy i muži s raketou v ruce svými zápasy vytvářejí. Takové, které člověk nezapomene hned, jak utkání skončí. A taky jsem konzervativní, takže ctím tradice a těší mě, že je tenis snad jediným sportem, který ještě od svého vzniku výrazně neupravil svá pravidla.

Komentář Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ale bitvy 26:24 v pátém setu na grandslamovém turnaji, zvlášť v závěrečném týdnu, se mi nezamlouvají. Předně, vůbec nejde o mě, já bych to samozřejmě vydržel a čistě reportérsky, je to zajímavé informovat o rekordně dlouhých bitvách, ale chudáci ti, kteří se toho boje účastní, a pak i ostatní hráči a fanoušci, kteří si naplánovali něco jiného.

Novak Djoković je zpátky. Srbský tenista po třech letech vyhrál Wimbledon

Číst článek

Třeba šampionky z deblu Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková přišly kvůli průtahům o možnost zahrát si o titul na tom nejslavnějším kurtu. Finále ženského singlu, hlavní bod sobotního programu, začalo s velkým zpožděním.

Po strhující dohrávce semifinále Rafaela Nadala a Novaka Djokoviće, po které si toho fanoušek mnoho dalšího nemusel pamatovat. Přitom každé „velké“ finále by mělo mít svůj samostatný příběh a pevný čas, zvlášť když už mají (skoro) všechny grandslamy na největších kurtech střechy proti nepříznivým podmínkám.

I kdyby spolu Jihoafričan Anderson a Američan Isner trávili na kurtu v pátečním semifinále méně než těch šest a půl hodiny, souhlasím s názorem, že by případné rozhodující páté sety na grandslamových turnajích měly být kratší a měl by je rozhodovat tie-break, tak je to na US Open v New Yorku. Vždyť extrémně dlouhý zápas není dobrý ani pro toho, kdo ho vyhraje.

A mimochodem, v takové „zkrácené hře“ se toho ukáže mnohem víc než v „běžných“ gamech, kde člověk „jen“ servíruje a chodí ze strany na stranu. Tie-break v tenise je opravdovou hrou, na rozdíl od pokutových kopů ve fotbale nebo nájezdů v ledním hokeji, tak ať klidně rozhodne i ty nejnapínavější a nekrásnější tenisové bitvy.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme