Z volebního štábu hnutí ANO. 'Co uděláme s limitem na financování kampaní?'

Na Chodově, v centrále Agrofertu a hnutí ANO, je dusno. Zrovna se řeší, co strana udělá s novými pravidly pro financování kampaní. Nějaký … (mluví Andrej Babiš) do nich prosadil limit 90 milionů. A ten běží od 2. května.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Andrej Babiš z ANO | Foto: Filip Jandourek

Už 3. května přitom ANO utratilo aspoň milion za celostránkový inzerát s přelepenou pusou Andreje Babiše. Sakra. Takhle to do října nepůjde.

Babiš o volebních výdajích: Žádný článek, žádná kobliha. Je to kampaň na 2035 a dokažte mi, že ne

Číst článek

„Šéfe, co kdybychom do toho limitu prostě nepočítali lidi? Pracují pro nás dlouho, to přece nemá s volbama nic společného. Normálně řekneme, že je to provozní výdaj."

Fajn. Z kampaně právě vypadly milionové náklady na volební a mediální poradce Marka Hanče, Marka Prchala nebo na živnostenský list pracující mluvčí Lucii Kubovičovou.

„Šéfe, já bych vyhodil i celý Facebook. Vždyť to není žádná kampaň, tam jen občas píšeme o vašem životě, fotíme vás tam na záchodcích, s koníkama, točíme poslední den v práci. To je normální, to dělá každý. A ty videa, co tam máte - jsou normálně ze života. A taky můžeme říct, že je máme natočený už od dlouho. Od ledna, nebo od loňska, nebo zkrátka cokoliv bude potřeba."

Super, to máme miliony za důkladnou přípravu facebookových statusů a tweetů, které ladí hned několik lidí, nebo přípravu videí, které natáčí a stříhá profesionál.

„Já bych tam nepočítal vaše výjezdy mezi lidi, normálně řekněte, že to není kampaň, protože tam jezdíte pořád. Protože jste tam byl loni. A nepočítal bych ani cesty ministrů, to jsou jejich normální služební cesty. Žádné koblihy, žádná kampaň."

Bezvadný, to máme náklady na cesty, výjezdy, organizaci.

„Já tady teď koukám na ten náš dlouhodobý program, naši Vizi 2035. Co kdybysme řekli, že je to kampaň na volby v roce 2035 a prostě to tam nepočítali?"

„To nám nikdo neuvěří ne?"

„To je jedno, prostě řekneme, ať nám dokážou opak!"

Říjen 2017, ze zpráv:
Babiš: Hnutí ANO hospodařilo nejlépe ze všech, z devadesátimilionového limitu jsme neutratili nic

Leden 2018, ze zpráv:
Kontroloři: Zákon je příliš obecný, ANO nic neporušilo

Kontroloři: Ostatním stranám jsme rozdali desítky pokut. Odměny pro mediální poradce měly ve špatné kolonce, video na sociální sítě mají za podivně nízkou cenu, nesedí jim kilometry vykázané na předvolební cesty, v účtech chybí jeden billboard a u darů jim chybělo v popisu slovo DAR.

Babiš: Pravidla pro financování kampaní se osvědčila, ale zpřísnil bych pokuty.

Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme