Autorka

Kristýna Nevanová

RSS autorky

Články autorky

|Kristýna Nevanová |Regiony

Díry na Černokostelecké v Říčanech: ušlapávání selhalo, drolí se i další oprava

Před třemi týdny silničáři v Říčanech opravovali rozbitou Černokosteleckou ulici. Jednu z místních obyvatelek zaujal způsob, jakým pracovnice silniční údržby látala díry. Na video natočila, jak žena suchou směs ušlapávala botou. Silnice se brzy začala drolit a silničáři přijeli znovu. Tentokrát už použili obvyklejší metody opravy, ani to ale nepomohlo.

|Veronika Neprašová, Kristýna Nevanová |Regiony

Mělnický soud uložil podmínky v kauze fotbalové korupce, uznal vinnými všech 19 obžalovaných

Okresní soud v Mělníku dnes vynesl podmíněné tresty v kauze fotbalové korupce ve středních Čechách. Uznal vinnými všech 19 obžalovaných, kterým také zakázal na několik let působení ve fotbale. Podle žalobkyně ovlivňovali zápasy středočeských soutěží a rozhodčí dostávali úplatky. Obžalovaní vinu popírají. Rozsudek je nepravomocný, státní zástupkyně i obžalovaní si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

| ČRo, Kristýna Nevanová |Regiony

Zámek v Buštěhradu zůstává Rathovým 'pohrobkem'. Kraj se do oprav ještě nepustil

Středočeský kraj si stále neví rady se zámkem v Buštěhradu na Kladensku. Památka, kterou chtěl opravovat už někdejší hejtman David Rath, dál chátrá. Rath už je rok nepravomocně odsouzený za korupci - mimo jiné právě i v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí zámeckého areálu. Opravená je zatím jenom jeho menší část, kterou vlastní místní radnice.

|Kristýna Nevanová |Příroda

V ruzyňské genobance mají žně. Badatelé tam sklízejí zralé klasy

Lán rozdělený do malých políček různých barev podle odrůd pšenice, tak vypadá experimentální pole Výzkumného ústavu rostlinné výroby v Ruzyni. Badatelé tam v těchto dnech zralé klasy sklízejí. Ve své genobance shromažďují semena nejen všech plodin, které se v Česku pěstovaly a pěstují, ale taky z jiných zemí. Aktuálně skladují přes šest tisíc vzorků. Jejich část pak musí odborníci každý rok takzvaně přesít a sklidit.