87 cyklistických klenotů. Rodina prodává sbírku kol zesnulého herce Williamse

Lidé ho pamatují jako amerického herce či komika. Držitel Oskara Robin Williams byl ale také vášnivým sportovcem a miloval hlavně kola. Rodina nyní po dvou letech od jeho smrti prodává v online aukci Paddle8 sbírku jeho 87 různých kol. Výtěžek půjde na konto dvou nadací, které mu byly blízké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký herec Robin Williams zemřel ve věku 63 let | Foto: Reuters

„Doufáme, že noví majitelé budou mít z jízdy na těchto kolech stejnou radost jako z toho, že jejich koupí pomohou dobré věci,“ uvedla rodina na webových stránkách aukce, kde si lze prohlédnout i všechna kola.

V dražbě je například replika kola, na kterém odjel Lance Armstrong (Williams a Armstrong byli přátelé) Tour de France - Madone (z limitované edice) a dále třeba Colnago Master Pista. Obě vyvolávací ceny začínají na 10 000 dolarech (asi 245 500 Kč).

„Měl obrovskou vášeň pro sport a kola,“ říká v článku The Wall Street Journal kamarád Jim Ochowicz, bývalý elitní jezdec. Doplnil, že Williams miloval na kolech vše – barvu, design, technologii. Pokaždé, když si spolu vyjeli, měl prý jiné kolo.

Williams vždy podporoval lidi s postižením, a právě proto je jednou z nadací Challenged Athletes Foundation, která podporuje sportovní a aktivní životní styl lidí s fyzickým postižením. Dále peníze poputují do Christopher and Dana Reeve Foundation, která je zaměřena na léčbu míšního poranění a zlepšování kvality života pro osoby s ochrnutím.

A Tribute to Robin Wiliams from Paddle8 on Vimeo.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme