Batman mezi pražskými paneláky i na Karlově mostě. Nový komiks zavede slavného superhrdinu do Prahy

Poprvé v historii Batman bojuje se zlem v České republice. Konkrétně v Praze osmdesátých let. Sami se o tom můžete přesvědčit v knižní komiksové novince s názvem Batman – Svět, která vychází v úterý 14. září. Celkem je v téměř dvousetsránkové knize 14 příběhů z různých zemí včetně Japonska, Mexika nebo Itálie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V novém komiksu se Bruce Wayne podívá kromě Česka také do Ruska nebo Brazílie (ilustrační foto) | Foto: DC Comics | Zdroj: Nakladatelství Crew

Studio DC Comics připravilo dárek pro netopýřího muže, který tuto sobotu oslaví 82. narozeniny. Věk ale u něj nic neznamená. V nové knize poráží zlo hned ve 14 jazycích. Obálka je vždy lokální – v Česku na ní můžete vidět Batmana na Karlově mostě vedle sochy Jana Nepomuckého s Pražským hradem v zádech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komiksový Batman se poprvé objeví v Česku. Poslechněte si reportáž Alžběty Havlové

Autorem příběhu je spisovatel Štěpán Kopřiva. Ten měl v původním scénáři i rudolfínskou Prahu s alchymisty, kteří chtěli telepaticky zabít Rudolfa II.

„Nakonec se nám to nevešlo a vypadlo to. Pak jsme to propojili s poměrně bizarní záležitostí, kdy se tu v 80. letech na půdě komunistického ústavu pořádaly nevědecké pokusy s psychokinetikou a telekinezí. Bylo to zaštítěné členem Ústředního výboru KSČ, kterému se přezdívalo ‚bolševický čaroděj‘,“ uvedl pro Radiožurnál Štěpán Kopřiva.

„Česká Akta X“ tehdy řídil František Kahuda, který mimo jiné měřil rychlost myšlení a přišel s teorií mentální energie. V komiksu dostává příjmení Hudec a je téměř jisté, že ho Batman dostane.

„Přejmenovali jsme i ústav, protože komiks představí premisy, že paranormální věci opravdu fungují i v masivním měřítku, což se v realitě nikdy nestalo,“ doplňuje Kopřiva.

Osvědčený kreslíř

Život jeho scénáři s názvem Rudá masa vdechnul kreslíř Michal Suchánek. O něm měli v centrále DC Comics hned jasno, protože už předtím pro ně nakreslil povedenou obálku k Wonder Woman.

„Pro mě to byla úžasná příležitost vyzkoušet si nakreslit postavu Batmana – a to nejen do šuplíku, ale i do skutečného projektu,“ říká Suchánek.

V novém komiksu se Bruce Wayne podívá kromě Česka také do Ruska nebo Brazílie. A třeba se někdy i Batman skákající mezi pražskými paneláky dostane i na filmová plátna.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme