Cenu Františka Kriegla získal Ilja Hradecký za dlouholetou charitativní činnost

Nadace Charty 77 udělila Cenu Františka Kriegla pro rok 2018 zakladateli a řediteli neziskové organizace Naděje Iljovi Hradeckému, který se dlouhá léta věnuje pomoci lidem v sociální nouzi. Podle poroty se Hradecký vytrvalou prací zasloužil o „celkový rozvoj sociálních a zdravotně sociálních služeb v České republice a o lepší vztah veřejnosti k lidem v nouzi vůbec“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel neziskové organizace Naděje Ilja Hradecký na archivním snímku | Zdroj: ČTK

Ilja Hradecký začínal s charitativní činností už v roce 1989, když společně se svojí ženou pomáhali na pražských nádražích rumunským uprchlíkům. Rok poté inicioval občanské sdružení Naděje, z kterého během 20 let vybudoval největší nestátní zařízení sociálních služeb v České republice. Dále v roce 1992 založil Společnost pro rozvoj potravinových bank a v roce 1994 Českou federaci potravinových bank.

Cena Františka Kriegla je udělována od roku 1987 za „občanskou statečnost projevenou bez ohledu na osobní prospěch“. Pojí se s bývalým československým politikem Františkem Krieglem, který jako jediný člen delegace odvlečené do Moskvy odmítl podepsat schválení sovětské invaze ze srpna 1968.

Ocenění v minulých letech získali například Radek Banga, Matěj Hollan, Vladimíra Dvořáková, Petr Pithart nebo sociální centrum Klinika.  

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme