Čína hlásí rekord v návštěvnosti kin, zasloužil se o to film o nástupu komunismu k moci

Čínský velkofilm o nástupu komunismu k moci trhá rekordy návštěvnosti.Jen během prvního dne promítání snímku The Founding of A Republic byly prodány lístky v přepočtu za 37 milionů korun a do konce tohoto víkendu se očekávají tržby ve výši 250 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový pás | Foto: Fotobanka stock.xchng

Dílo bylo uvedeno u příležitosti oslav 60.výročí vzniku ČLR.

Film dokumentující nástup komunistů k moci v čele se zakladatelem ČLR Mao Tse-tungem zcela vytlačil snímky z produkce amerických studií. Rekordní návštěvnost umožnilo uvedení snímku v celkem 1450 kinech po celé zemi, promítat se navíc bude i ve více než 10 zemích včetně Thajska či Nového Zélandu.

Ve filmu, v čínštině nazvaném Ťien Kuo Ta Jie hraje téměř 200 největších hvězd čínské a hongkongské kinematografie, mezi kterými nechybí ani akční hrdinové Jackie Chen a Jet Li.

Podle autorů velkofilmu nebyla jeho výroba příliš nákladná, a to i proto, že většina herců nedostala žádný honorář. Jak uvedli, jde totiž o narozeninový dárek rodné zemi.

Robert Mikoláš, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme