Rubín letí na Venuši. Tři pražská divadla představí v Kasárnách Karlín výběr ze svého repertoáru

Novou letní divadelní scénu v úterý otevřou tři pražská spřízněná divadla, A studio Rubín, Divadlo Letí a Venuše ve Švehlovce. Od úterý do 20. srpna budou hrát pod heslem Rubín letí na Venuši v Kasárnách Karlín divadelní soubory, jejichž pojítkem je snaha poukázat na výrazná současná témata artikulovaná obrazovým a neotřelým režijním zpracováním. Prvním představením v úterý bude inscenace Greta Divadla Letí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inscenace o dětské aktivistce Gretě Thunbergové měla premiéru loni. Divadelníci se zamýšlejí, zda svět musel čekat na iniciativu patnáctileté dívky a zda se podaří Gretě Thunbergové dosáhnout toho, aby ekologii začali seriózně vnímat vrcholní politici, nebo zda je dívka obětí „klimatické mafie“. Ptají se, co se s nejúspěšnější influencerkou celé jedné generace i s touto generací stane, až dospěje.

Blízce předaná intimita. OLDstars představili inscenaci Láska a porozumění

Číst článek

Divadlo Letí kromě této inscenace v Kasárnách Karlín uvede i derniéru inscenace Small Town Boy s Erikou Stárkovou v jedné z hlavních rolí. Štafetu převezme 11. srpna soubor Depresivní děti touží po penězích s jejich Zánikem domů Usherů podle stejnojmenné povídky Edgara Allana Poea.

Představí i svoji nejnovější inscenaci Zlý jelen, koprodukční projekt s DIFA JAMU Medea_is_missing v režii Alexandry Bolfové a letní scénu uzavřou svou kontroverzní autorskou inscenací Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme.

Premiéru šestidílné minisérie Osudy dobrého vojáka Švejka za světové pandemie, kdy se tvůrci notoricky známého hrdinu pokusili zasadit do současné doby, uvedou Depresivní děti 12. srpna. V hlavní roli uvidí diváci Pavla Neškudlu, vedle něj se objeví například Veronika Janků v roli paní Müllerové, dále Petr Jeništa, Dana Černá, Daniel Krejčík, Daniel Bambas nebo Zoja Oubramová. Režie seriálu se ujal Jakub Čermák.

Druhý soubor z Venuše ve Švehlovce Lachende Bestien uvede inscenaci Michala Háby Ferdinande! věnovanou Václavu Havlovi a inspirovanou jeho dílem. A studio Rubín uvede divadelní dokument na pomezí grotesky a tragédie Jenom matky vědí, o čem ten život je. Rubín představí i stálici svého repertoáru, sociální sondu Obludov v režii Jana Prušinovského a z pera držitele Ceny Magnesia Litera Jaroslava Žváčka.

Více informací je možné najít na stránkách www.rubinletinavenusi.cz a sociálních médiích jednotlivých divadel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme