Cenu Ferdinanda Vaňka za hru o politice poprvé získal český autor. V inscenaci se objeví i Miroslav Krobot

Cenu Ferdinanda Vaňka, na niž jsou nominovány krátké hry o politice od evropských dramatiků, v pátek získal dvojnásobný vítěz Ceny Alfréda Radoka za nejlepší hru S. d. Ch. Autor, vlastním jménem Miloslav Vojtíšek, je prvním českým vítězem ceny za čtyři její ročníky, uvedl pořadatelský časopis Svět a divadlo Karel Král. Cena se předávala v pátek v Dejvickém divadle, kde také byly ve čtvrtek a v pátek některé z her z letošní soutěže uvedeny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve vítězné hře se jako čestný host objevuje také herec a režisér Miroslav Krobot. | Foto: Kristýna Hladíková | Zdroj: Český rozhlas

Cena je pojmenovaná podle Ferdinanda Vaňka, hrdiny krátkých her Václava Havla a jeho alter ega. Organizátoři ctí Havlovu ideu „nepolitické politiky“. Proto pořádají tuto soutěž jako nesoutěžní. Vyhlašují tedy vítěze, ale ocenění si nakonec odnášejí všichni, letos v podobě broušeného půllitru.

Voldemort, Rudovous, v poslední době hlavně divadelní herec. Miroslavu Táborskému je 60 let

Číst článek

Letos se soutěže účastnilo 13 autorů z Česka, Maďarska, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska a Velké Británie. Ve vítězné hře nazvané Strážce památníku aneb Zapomenutý jednorožec v režii Štěpána Gajdoše čtou a hrají studenti Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Ve hře se jako čestní hosté objevují také Miroslav Krobot a Eva Kejkrtová Měřičková spjatí s Dejvickým divadlem.

S.d.Ch. je autorem prozaických a dramatických textů, kolážistou, skladatelem, textařem a lídrem kapely Ruce naší Dory. K uvádění svých her provozuje Dramatický seminář Varlén. Je kmenovým autorem nakladatelství Divus, spolupracuje s nakladatelstvím Rubato, s hudební značkou Polí5 a časopisy A2, Umělec, Nový Prostor a Svět a divadlo, pro který napsal tři původní hry – Univerzální toaleta, Poslední husička a V první řadě se nesmát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme