Divadlo Continuo se letos vrací na domácí půdu. Svou hru Pokoje uvede v malovickém Švestkovém dvoře

Divadlo Continuo zahájí v úterý ve 21.00 v Malovicích na Prachaticku sérii letních představení s názvem Pokoje. V sídle herců, Švestkovém dvoře, navštíví diváci malé i větší, vzájemně propojené divadelní scény a stráví v nich libovolně dlouhý čas. Jde o metaforu, díky níž soubor zrcadlí současnou situaci. Sdělila to produkční divadla Zuzana Bednarčiková.

Malovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inscenace Finis Terrae z roku 2009 ve zpracování souboru Divadla Continuo | Foto: Petr Moravec

Hrát se bude denně do 1. srpna. Jde o 25. ročník letních představení. „Pořádáme každoroční mezinárodní projekt již popětadvacáté a rádi bychom to oslavili na naší domácí půdě v Malovicích. Zveme diváky, aby s námi zabydleli pokoje, které vzniknou ve venkovních prostorách Švestkového dvora,“ uvedl v tiskové zprávě režisér a umělecký vedoucí souboru Pavel Šťourač.

,Na divadle vyprávíme o dětství, ve filmu o dospělosti.‘ Taušova Amerikánka dostane filmovou podobu

Číst článek

Na představení se podílejí vedle členů souboru tanečníci, divadelníci, výtvarníci a muzikanti z různých zemí. Na inscenaci pracují tři týdny. Letos pozvalo Continuo deset mladých evropských umělců.

„Podle tvůrců přináší Pokoje do exteriéru a veřejné samoty pod širým nebem intimní zpovědi, příběhy a situace normálně ukryté za zdmi našich soukromých prostorů,“ popsala produkční.

Divadlo Continuo vzniklo roce 1992. Kombinuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výtvarnou stylizací.

Hodně se zapsalo do povědomí sérií Kratochvílení na jihočeském zámku Kratochvíle. Loni vyprodalo osm repríz letního titulu, každý večer pro 200 diváků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme