Ve věku 81 let zemřel americký dramatik a scenárista Horovitz. Je autorem her Chvíle pravdy i Lebensraum

Zemřel americký dramatik, režisér a scenárista Israel Horovitz, jehož divadelní hry byly přeloženy do desítek jazyků a často se inscenují i na jevištích v Česku. Informoval o tom deník The New York Times. Horovitz podlehl rakovině, uvedla rodina. Bylo mu 81 let.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemřel americký dramatik, režisér a scenárista Israel Horovitz (na snímku z roku 2015)

Zemřel americký dramatik, režisér a scenárista Israel Horovitz (na snímku z roku 2015) | Foto: Marechal/ABACAPRESS.COM | Zdroj: Reuters

Horovitz napsal za svou kariéru více než sedm desítek divadelních her, přičemž k těm nejznámějším patří Chvíle pravdy, Lebensraum či Drahá Mathilda.

Posledně jmenovanou hru adaptoval i pro filmové plátno, snímek Podnájemnice z roku 2014 také režíroval.

Polanski nezíská zpět členství v americké filmové akademii. Soud rozhodl, že byl vyloučen právem

Číst článek

Už dříve napsal například scénář pro komedii Autor! Autor! (1982) s Alem Pacinem v hlavní roli, podle jeho scénáře natočil v roce 1999 maďarský režisér István Szabó historické drama Sluneční svit.

Horovitz zemřel v pondělí a The New York Times připomněl v nekrologu i to, že slavný autor v posledních letech opakovaně čelil obviněním ze sexuálního obtěžování. Zprávy o stížnostech jeho kolegyň, hereček a spolupracovnic se objevovaly dlouho před nástupem kampaně MeToo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme