Kulturní tipy: Cirk La Putyka s Kaleidoscopem a Divadlo Na zábradlí se Zlatou pláží

Soubor Cirk La Putyka se poprvé po vynucené pauze vrací oficiálně před diváky. A na jevišti Divadla Na zábradlí můžete vidět kamion, rumunskou policejní stanici i zlatou pláž. Nejen to připomíná Radiožurnál v každodenních kulturních tipech.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cirk La Putyka na Národní třídě během pandemie koronaviru

Cirk La Putyka na Národní třídě během pandemie koronaviru | Zdroj: Profimedia

Pláž a Zombík Na zábradlí

Divadlo Na zábradlí v úterý uvede první ze tří předpremiér crazy komedie Zlatá pláž v režii Jana Prušinovského. Pod scénářem je podepsaný Jaroslav Žváček. V roce 2015 spolu natočili film Kobry a užovky. Dvojice Prušinovský a Žváček pak spolupracovala třeba na televizním seriálu Všechno je jinak nebo divadelním představení Obludov. Nicméně Na zábradlí se představí poprvé a to s původním textem na téma: může ošklivý člověk bez škol dosáhnout životního štěstí?

Mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, dostane šanci, ale promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou utrženou všem nafackuje.

Ve Zlaté pláži se představí Jana Plodková jako neurotická matka, Jiří Vyorálek jako dobrácký kamioňák, Petr Čtvrtníček jako plastický chirurg i rumunský policista a Jiří Černý jako tváře zbavená lidská kreatura.

Nicméně divadlo na svém facebooku aktuálně hlásí, že všechny tři předpremiéry jsou už vyprodané. Další představení jsou v plánu na září.

Cirkusáci na vzduchu

Ještě než se soubor Cirk La Putyka vydal pod vlajkou #kulturunezastavis do českých ulic, plánoval nazkoušet první ryze venkovní produkci. Během několika posledních týdnů se tak zrodil Kaleidoscope. Představení, ve kterém se mísí zakládající členové company s mladou krví, bude mít v úterý premiéru na Letní scéně Jatek 78.

Režie se ujal Fin Maksim Komaro, který s členy soubory zkoušel na dálku z Helsinek - pomocí kamer a monitoru. Můžete se těšit na dynamickou cirkusovou podívanou plnou náročných akrobatických čísel. Na představení zve přes facebookovou stránku souboru jeho principál Rosťa Novák.

Stoleté loutky v Praze

Letos v září oslaví pražské divadlo Říše loutek 100 let své existence. Při té příležitosti pořádá Muzeum hlavního města Prahy výstavu v domě U Zlatého prstenu, která představí unikátní historické loutky, rekvizity, ukázky dekorací a kostýmů doplněné dobovými fotografiemi.

Výstava připomene i práci těch, kteří loutkám dávají život, a představí veřejnosti řadu materiálů, které doposud neměla možnost vidět. Od roku 1928 působí v budově Městské knihovny na Starém Městě ve světově unikátním prostoru kukátkového jeviště a hlediště. Během svého trvání hraje nepřetržitě.

Historii divadla si můžete spolu s dětmi připomenout v následujícím videu z roku 2015:

Vondráčková na Broadwayi

V 19 hodin začíná v pražském divadle Broadway koncert zpěvačky Heleny Vondráčkové. O půl hodiny později pak bude nedaleko v Divadle X10 premiéra hry Otcovrah německého dramatika Arnolta Bronnena v režii Ondřeje Štefaňáka.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme