Letní Letná 2017. Přijedou kanadští vousáči i akrobati ze Rwandy

Zahraniční akrobati s pohádkou pro dospělé nebo secesní zrcadlové šapitó. Festival nového cirkusu a divadla Letní Letná nabídne letos návštěvníkům téměř dvě stovky akcí. Začíná 17. srpna a zahraniční hosté přijedou z Francie, Belgie i Kanady. K tahákům patří podle pořadatelů burleskní kabaret souboru Alfonse tvořeného akrobatkami a vousatými akrobaty.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadský soubor Cirque Alfonse přiveze na Letní Letnou inscenaci Barbu

Kanadský soubor Cirque Alfonse přiveze na Letní Letnou inscenaci Barbu | Zdroj: Cirque Alfonse

Různobarevné plnovousy, provokativní scénky i silácké kousky, to všechno přiveze kanadský soubor Cirque Alfonse na Letní Letnou. Svůj kabaret odehrají vousáči v secesním dřevěném šapitó.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní Letná 2017. Přijedou kanadští vousáči i akrobati ze Rwandy. Téma pro Kateřinu Svátkovou

„Představení Barbu budou uvádět v dřevěném Spiegeltentu, který opět přivezeme z Belgie, má více kabaretní ráz, diváci jsou přímo u pódia a kontakt publika s artisty je velmi těsný," popisuje dramaturg a ředitel přehlídky Jiří Turek.

„Mezi největšími taháky musím jmenovat ty zahraniční - Collectif Malunés, francousko-belgická company s poetikou cirkusu, akrobacie, živé kapely a pohádkových bytostí,“ představuje Turek pro Radiožurnál další hlavní hosty Letní Letné.

Collectif Malunés přiveze představení ve vlastním šapitó, které bude na Špejcharu. „Jejich vystoupení přepisuje zákonitosti světa pohádek, je to pohádka pro dospělé, jsou v ní Malá mořská víla, Karkulka i Sněhurka, ale je to pojato trošku jinak," přibližuje Turek.

Velkou pozornost letos přitahuje i zahajovací večer. Těsně před začátkem festivalu se dají dohromady čeští i zahraniční artisti a přesně za týden budou muset nazkoušet představení nazvané Bestiář. Jak bude večer vypadat? To zjistí i sami organizátoři až během zahájení. Hrát se bude pod širým nebem za každého počasí se vstupem zdarma.

Čtrnáctá Letní Letná nabídne i další mezinárodní projekt. Soubor českého Cirku La Putyka pozval ke spolupráci akrobaty z Rwandy. Projekt se jmenuje Hit, Tell the difference a spojuje dva různé kontinenty a státy – Rwandu a Českou republiku.

„Byl jsem ve Rwandě vybrat akrobaty, což jsou kluci ve věku od tří do 26 let, někteří z nich žijí na ulici, někteří jsou bezdomovci, někteří z rozpadlých rodin jako pozůstatek válečné genocidy,“ říká principál souboru Rosťa Novák mladší s tím, že společně budou během 17 dní vytvářet nový projekt, který se uvede na festivalu Letní Letná pouze sedmkrát.

Kateřina Svátková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme