Letná opět ožije novým cirkusem. Francouzský soubor přiveze na festival i představení se zvířaty

Velká oslava nového cirkusu na pražském festivalu „Letní Letná“ se blíží. Podle programu, který zveřejnili pořadatelé, je jasné, že v šapitó budou mimo akrobatů vystupovat koně, andulky, havran a svou roli bude mít i bagr. Přehlídku nového cirkusu ovšem příští týden zahájí projekt amerického režiséra Daniela Gulka.  

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

švýcarský akrobat David Dimtri přivezl na festival Arena své představení L'homme Cirque

Žánr nového cirkusu (ilustrační foto) | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Daniel Gulko na svém představení pracoval s více než 30 akrobaty a herci. „Je takovou pohádkou o přemisťování z jednoho místa na druhé a o tom, že na každém místě můžeme být pro někoho cizího my sami cizinci,“ vysvětlil pro Radiožurnál režisér.

Světoznámý akrobat Dimitri: Chtěl jsem být nezávislý, proto dělám vlastní cirkus

Číst článek

Letos jsou zahraniční soubory na Letní Letné zastoupeny pouze jednou zemí a tou je Francie. Souborem, který přiváží poetickou podívanou a zavede diváky na hranice mezi světem lidí a zvířat, je Baro d’Evel. Spolu s akrobaty zde pro nový cirkus vystupují výjimečně i zvířata: konkrétně dva koně, čtyři andulky a jeden havran.

„Není to postavené na drezuře zvířat. Tohle je výjimečné, řekl bych, že koně jsou v tomto případě partneři a herci. Doporučuji všem, aby představení nejprve viděli, a poté si udělali obrázek. Už jsem obdržel emaily o tom, jak směřujeme někam zpátky a jak týráme zvířata. Já jsem přesvědčen o tom, že je to naopak oslava zvířat a představení je velmi poetické,“ říká ředitel festivalu Jiří Turek.

Turek doplňuje, že je festival připravený i na extrémní počasí. „Už jsme trochu vycvičení z minulých let a máme připravená chladící zařízení.“

V programu se nachází řada českých souborů, které se divadelnímu žánru nového cirkusu věnují. Dostane se i na premiéry, jednou z očekávaných zvanou „Vzduchem“ uvede soubor Losers Cirque Company. Inspirovali se knihou Jonathana Livingstona Racek.

Festival potrvá od 15. srpna do 2. září.

Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme