Letní shakespearovské slavnosti otevře premiéra hry Bouře v hlavních rolích s Křenkovou a Piškulou

Herecký koncert. Tak mluví o pondělním premiérovém představení Bouře její režisér Martin Kukučka. V první hře letošních Letních shakespearovských slavností nebude chybět pomsta, láska ale ani kouzla. Hra by měla připomínat slavný Sen noci svatojánské, autoři proto zvolili obdobné herecké obsazení Davida Prachaře a Csongora Kassaie. Hlavních rolí se v Bouři ujali Eliška Křenková a Zdeněk Piškula.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představení Bouře otevírá letošní ročník divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti | Foto: Pavel Hejný | Zdroj: AGENTURA SCHOK

Příběhu o kruté bouři, kouzelném ostrově a jeho podivuhodném vládci se ujalo duo Skutr, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. Ti ho teď převádí na jeviště s podtitulem Magická komedie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž k zahájení Letních shakespearovských slavností

„Je to Shakespearova hra, kdy on se loučí s kariérou dramatika, takže trošičku se jako kdyby retrospektivně vrací ke všem svým postavám, a tak je snově přivádí na jeviště,“ říká Martin Kukučka.

Pro slavnosti už dvojice tvoří potřetí. A to po nejhranější Shakespearově komedii Sen noci svatojánské a tragédii Romeo Julie. Lukáš Trpišovský na festivalu nejvíce oceňuje tvůrčí svobodu, unikátní prostředí a také výběr herců. „Nemusíte pracovat jenom s jedním souborem hereckým, ale můžete si vlastně vybrat v podstatě, koho chcete z herců, takže je to taková vysněná sestava herců, se kterými bych si přál pracovat,“ komentuje.

Do hlavních rolí si letos Skutři vybrali Zdeňka Piškulu a Elišku Křenkovou. Hra by měla připomínat Shakespearovo o něco slavnější dílo Sen noci svatojánské.

„Oni tam jsou postavy, které se vlastně zrcadlí, akorát jsou v nějakým časovým posunu. Pokusili jsme se je obsadit stejnými herci, se kterými jsme dělali Sen noci svatojánské, takže David Prachař a Csongor Kassai,“ sděluje Trpišovský.

Představení Bouře v režii dua Skutr má premiéru v pondělí od 20.30 v Královské zahradě Pražského hradu. Zároveň tak odstartuje celý festival Letních shakespearovských slavností, na kterém se představení 40x zreprízuje. Kromě Prahy festival nabídne program v Ostravě, Brně a Bratislavě.

Adéla Burešová, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme