Lidé se s herečkou Květou Fialovou rozloučí příští čtvrtek v Divadle ABC

Poslední rozloučení s herečkou Květou Fialovou bude ve čtvrtek na jevišti pražského Divadla ABC. Budova se pro veřejnost otevře v 11 hodin, pietní akt začne v poledne. Herečka zemřela v úterý po dlouhé nemoci ve věku 88 let.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květa Fialová v inscenaci Harold a Maude ve Slováckém divadle

Květa Fialová v inscenaci Harold a Maude ve Slováckém divadle | Foto: Slovácké divadlo Uherské Hradiště

„Smuteční akt začne ve 12 hodin, ke vstupu není třeba vstupenka. Už od úterý je vedle pokladny Divadla ABC umístěno pietní místo,“ řekla Radiožurnálu mluvčí Městských divadel pražských Zuzana Vernerová.

Tornádo Lou, Titánie a řada pohádkových babiček. Připomeňte si role Květy Fialové

Číst článek

Mezi její nejznámější role patří Tornádo Lou ve snímku Limonádový Joe aneb Koňská opera. Dále hrála v například v seriálu Hříšní lidé města pražského, ve filmu Fantom Morrisvillu, Adéla ještě nevečeřela – v rolích, které sice nebyly hlavní, ale podstatné. A vždy působila trochu tajemně, možná i pro svou životní filozofii.

V roce 1958 získala angažmá u Jana Wericha v pražském divadle ABC, a právě téhle scéně zůstala věrná po celou svou kariéru. Zahrála si tu řadu rolí zejména ve hrách komediálních a konverzačních mj. Vajíčko, Charleyova teta a přes stovku repríz odehrála v Jezinkách bezinkách.

V posledních letech však bojovala s následky srdeční mrtvice i s Alzheimerovou chorobou.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme