Ve věku 62 let zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka. Hrál v Učitelce nebo Rédlovi

Ve věku 62 let zemřel po vážné nemoci filmový a divadelní herec Martin Havelka. V tiskové zprávě to v sobotu uvedla Kateřina Vižďová, mluvčí Městského divadla Brno, kde Havelka dlouhá léta působil. Havelka zemřel v pátek.

Brno (Aktualizováno: 13:06 3. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve věku 62 let zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka | Foto: Milan Malíček / Právo | Zdroj: Profimedia

Informaci o úmrtí herce nejprve zveřejnil na twitteru režisér Jan Hřebejk, který napsal, že s Havelkou točil filmy Učitelka a Rédl. Připomněl i to, že měl Havelka v minulosti vážnou nehodu.

Havelka působil v brněnském Divadle Husa na provázku, Národním divadle Brno a v Městském divadle Brno. Objevil se také ve filmech, poprvé v Baladě pro banditu.

Smutná zpráva z Brna, zemřel skvělý herec Martin Havelka. Než se z Maňány stal Dunaj, se kterým zpívala Iva Bittová, viděl jsem je s Martinem na Kladně a nikdy na to nezapomenu. Točili jsme spolu Učitelku nebo Rédla, při jiném natáčení měl nezaviněnou autonehodu.. Ach jo, sbohem

23:26 – 02. 10. 2020

45 457

„Herec nesmírně širokého srdce a nekonečného talentu působil v našem divadle od roku 1999 a svou nakažlivě explozivní energií potěšil diváky ve více než pěti desítkách rolí na činoherní i hudební scéně,“ uvedla Vižďová.

Brněnská filharmonie i Pražský výběr. Na Špilberku se v polovině srpna uskuteční hudební festival

Číst článek

Připomněla některé jeho role, jako byl Truffaldino v komedii Sluha dvou pánů nebo šílený zubař Orin v bláznivém muzikálu Kvítek z horrroru. Byl také Hendrikem Höfgenem v dramatizaci slavného románu Klause Manna Mefisto, dále Mc Murphym ve slavném Přeletu nad kukaččím hnízdem či Lujkem Zobarem v muzikálu Cikáni jdou do nebe.

Připomněla i jeho roli tatínka v Mary Poppins, Carlsona v dramatu O myších a lidech či Vincenta Larcheta v divácky úspěšné komedii Jméno.

„Nikdy nezapomeneme na jeho ztvárnění ďábelsky rozkošného Darryla v Čarodějkách z Eastwicku a expresivního Petruccia v Shakespearově Zkrocení zlé ženy. Dojemným niterným výkonem v roli Daniela Warshowského ve výjimečném muzikálu Představ si..., který vypráví o síle lidství v době druhé světové války, potvrdil, že byl skutečným Panem hercem,“ uvedla Vižďová.

„Je ironií osudu, že se s Martinem Havelkou loučíme ve dnech, kdy na Hudební scéně hrajeme úspěšný muzikál Mamma Mia!, ve kterém mu patřila role Sama, férového muže, který se dokáže vypořádat se vším, co ho v životě potká. Přesně takový byl i on,“ dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme