Plná jen třetina hlediště, roušky a dezinfekce. V Berlíně se po pěti měsících otevírají divadla

Po nucené pětiměsíční pauze kvůli koronaviru se v Berlíně opět pro veřejnost otevírají divadla. Mezi prvními tak ve středu učinilo divadlo Komödie am Kurfürstendamm, které bude v pátek následovat Schlosspark Theater. Obnovená představení rozhodně neznamenají návrat k normálu, neboť herci kvůli hygienickým opatřením musí hrát před poloprázdnými sály.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po nucené pětiměsíční pauze kvůli koronaviru se v Berlíně opět pro veřejnost otevírají divadla. Mezi prvními tak ve středu učinilo divadlo Komödie am Kurfürstendamm, které bude v pátek následovat Schlosspark Theater (na snímku) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

„Ještě nějaká místa máme,“ řekl pokladní divadla Komödie krátce před středečním představením, kterým byla inscenace Komplexe Väter. Komödie prozatím z důvodů rekonstrukce hraje v Schillerově divadle, které pojme přes tisícovku diváků, kvůli karanténním opatřením je jich ale veřejnosti k dispozici zhruba 300.

Zpátky do lavic s koronavirem v zádech. V Německu museli po pár dnech znovu zavřít dvě školy

Číst článek

Křesla, která vymezují odstup mezi návštěvníky, jsou zakryta ručníky. Podle divadla je to tak po vzoru německých turistů, kteří si takto ve Španělsku blokují lehátka u vody.

Šéf divadla Martin Woelffer k omezením již dříve uvedl, že s sebou přináší tvrdé finanční dopady, kdy je soubor nadále odkázán na podporu. I to je důvod, proč na úvod obnovené sezony zvolil inscenaci, která loni patřila k nejoblíbenějším. „Nebyly k tomu žádné produkční náklady a odehrálo se jen několik zkoušek,“ dodal.

I přes nutná omezení se ale herci na obnovu vystoupení těší a stejně se vyjadřovali i návštěvníci. Zhruba sedmdesátiletý muž, který si na kase vyzvedával lístky, řekl, že doba bez divadla byla příliš dlouhá. „Lístky jsem si raději hned objednal přes internet, abych měl místo jisté,“ uvedl.

Běžný provoz při návštěvě divadel nemohou očekávat ani návštěvníci. Ti si při vstupu do budovy musí nasadit roušku, kterou si mohou sundat až poté, co se usadí na své místo. Divadla po nich také chtějí kontaktní údaje, aby hygienici v případě nákazy u některého z hostů mohli snadno dohledat ostatní. Všudypřítomné jsou také stojany s dezinfekcí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme