V 84 letech zemřela herečka Nina Divíšková. Lidé ji znali z Činoherního klubu nebo ze seriálu Vyprávěj

Zemřela herečka Nina Divíšková, bylo jí 84 let. Brněnská rodačka spojila svou hereckou dráhu především s Činoherním klubem, kde byla v angažmá 35 let. Výrazné role ztvárnila třeba v komediích Mandragora nebo Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Známá je také jako energická babička z televizního seriálu Vyprávěj.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Nina Divíšková | Zdroj: Profimedia

Nina Divíšková vystudovala pražskou DAMU, kde se seznámila se svým budoucím manželem – hercem a režisérem Janem Kačerem. Začínali v ostravském divadle Petra Bezruče a v polovině 60. let přešli spolu s kolegy Hrzánem, Čepkem, Husákem a dalšími do pražského Činoherního klubu. Právě tam prožila nejšťastnější herecká léta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vzpomínka Jana Kačera na herečku Ninu Divíškovou

Pro svůj přísný výraz, pronikavý pohled a hluboký hlas dostávala ve filmu především záporné role. V Morgianě hrála travičku, v Prodavači humoru nebo Chobotnicích z II. patra nepříjemné semetriky a v Kytici macechu.

Divíšková byla mnoho let herečkou malých rolí, ale i když ve filmu řekla třeba jen jednu větu, diváci si ji pamatovali. Teprve po roce 2000 přišel její hvězdný čas a šla doslova z role do role.

Po odchodu z Činoherního klubu hostovala Nina Divíšková na mnoha malých pražských scénách – Švandovo divadlo, Divadlo v Řeznické nebo Dejvické divadlo. Tam zazářila jako matka ve hře Příběhy obyčejného šílenství.

Na hereckou tradici Niny Divíškové a jejího manžela Jana Kačera navázala dcera Adéla, jejíž manžel je také herec.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme