‚Aby lidé věděli, že na ně myslíme.‘ Divadelníci v Opavě hrají ukázky z představení za sklem obchoďáku

Herci a hudebníci Slezského divadla v Opavě vyměnili jeviště za výlohu obchodního domu. Jelikož je hlediště v divadle pořád zavřené, až do středy odehrají za sklem ukázky z představení pro všechny kolemjdoucí. Podobnou akci uspořádali v lednu v Praze umělci spjatí s Cirkem La Putyka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky lidí sledovaly generální zkoušku ve výloze na Horním náměstí v Opavě | Foto: František Tichý
Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k tématu zjišťoval reportér Martin Knitl

Opavané tak mohli přímo z ulice sledovat vážnou hudbu naživo v kostýmech, případně moderní balet. Anebo trochu folklóru v pestrých krojích. To vše ve výloze jinak prázdného obchodního domu Slezanka na opavském Horním náměstí.

Generální zkoušku sledovaly naostro desítky lidí. Naostro - včetně činohry - se po pondělku bude za sklem hrát ještě i v úterý a ve středu. Vždy od 17.00.

OBRAZEM: Akrobaté a hudebníci v oživlých výlohách. Umělci podpořili zavřené obchody a kulturu

Číst článek

„Je to další pokus dostat se k lidem. Už to trvá příliš dlouho,“ řekla Českému rozhlasu Ostrava režisérka Jana Andělová Pletichová. „Aby lidé věděli, že na ně myslíme. A taky potřebujeme, aby oni mysleli na nás. A až se to divadlo otevře, abychom se tam všichni sešli,“ dodala.

„Potkejte se s hercem, který diváka neviděl už půl roku“ zval na akci Oživené výlohy plakát vylepený na budově divadla. S dodatkem „kulturu nezastavíš“.

Podobnou akci zažila v lednu i Praha. Tehdy umělci spjatí s Cirkem La Putyka zahráli ve výlohách několika podniků v centru metropole. I oni tak chtěli upozornit na zavřené obchody i kulturu.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme