Zemřel herec a dabér Jaroslav Kepka, bylo mu 83 let. Od 60. let hrál v Divadle na Vinohradech

Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 83 let herec a dabér Jaroslav Kepka. Informaci Radiožurnál potvrdil jeho synovec Ondřej Kepka. Herec dlouhá léta působil v Divadle na Vinohradech a hrál v řadě českých filmů i rozhlasových her.

Praha (Aktualizováno: 8:40 24. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kepka byl dlouholetým členem Divadla na Vinohradech. Působil zde od 60. let. | Zdroj: Divadlo na Vinohradech

Jaroslav Kepka začínal v plzeňském divadle Josefa Kajetána Tyla. V roce 1960 přešel do pražského divadla na Vinohradech, kde hrál až do roku 2004. Některé jeho nezapomenutelné role připomněl jeho synovec Ondřej Kepka.

Jaroslav Kepka na oslavě svých 70. narozenin. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Těch divadelních rolí bylo mnoho. Zejména Nanebevstoupení Sašky Krista, Zámek nebo Válka s mloky... Byl nesmírně precizní, pečlivý, dokonalý v přípravě, dokonalý v úvaze, intelektuál, který měl ovšem i obrovské množství citu,“ řekl Kepka.

Jaroslav Kepka se věnoval také dabingu. V roce 2003 získal prestižní cenu Františka Filipovského. Lidé ho můžou znát rovněž ze seriálu Konec velkých prázdnin, kde hrál jednoho z emigrantů. Zahrál si i v několika pohádkách – mezi nejznámější patří jeho role skřítka v pohádce RumprCimprCampr.

Za celoživotní mistrovství v dabingu získal Kepka v roce 2003 cenu Františka Filipovského.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme