‚Krájejte tři dny staré housky.‘ Před 100 lety se narodil komik Felix Holzmann

Právě ve čtvrtek by Felix Holzmann oslavil 100. narozeniny. Proslavil se hledáním aluminiového klíčku, vysvětloval Karlu Gottovi, kde vzniká tón, obsluhoval v restauraci U Nudle, té své říkal Dáša šá, krájel tři dny staré housky a také zjistil, že jablečný závin chutná jako štrúdl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Holzmannův humor často vycházel z doslovného uchopení významu slov nebo slovních spojení. | Foto: Kundrát/CNC | Zdroj: Profimedia

Své dětství Felix Holzmann strávil v Litoměřicích. Dům, ve kterém vyrůstal, se nachází na Mírovém náměstí a je na něm i pamětní deska.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Krájejte tři dny staré housky...“ Před 100 lety se narodil komik Felix Holzmann, proslavily ho legendární scénky

Holzmannův humor často vycházel z doslovného uchopení významu slov nebo slovních spojení. 

Já nerad vařím podle kuchařky. Psali tam krájejte tři dny starý housky. Já nekrájel ještě ani den a už jsem jich měl plnou vanu...“ říkal například v jednom ze svých komických výstupů. 

Felix Holzmann vystupoval také v divadle Semafor a několikrát byl zvláštním hostem koncertů Karla Gotta. Jen jednou byla jeho partnerkou v dialogu žena – Iva Janžurová. A vznikla z toho nejslavnější scénka Včera, dnes a zítra.

Felix Holzmann zemřel v roce 2002. Fanoušci si jeho známé i méně známé scénky můžou připomenout díky nové kompilaci s názvem Šprechty v plném počtu.

Jiří Štefl, als Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme