Akrobaté z Francie a další zahraniční hvězdy. Letní Letná představila program letošního ročníku

Festival nového cirkusu Letní Letná slibuje po loňském ročníku poznamenaném pandemií koronaviru opět program plný živých vystoupení. Pořadatelé v pondělí v tiskové zprávě oznámili, že na festival dorazí akrobaté z Francie, kteří přivezou napětí, radost i adrenalin. Diváci uvidí čtyři zahraniční hvězdy, festival se odehraje od 12. do 31. srpna v pražských Letenských sadech.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Festival zahájí francouzská provazochodkyně Johanne Humbletová, která divákům připomene výkon Tatiany-Mosio Bongongaové. Ta v roce 2019 přešla po laně přes Vltavu. Představení Humbletové se jmenuje Résiste a návštěvníci jej zhlédnou pod širým nebem na Open Air scéně. Francouzská umělkyně při něm za zvuku hudby kráčí po nestabilním laně.

Letošní Pražské jaro zahájil koncert s diváky v sále. Jisté jsou ještě tři, o dalších se debatuje

Číst článek

V tomto roce Letní Letnou ovládnou francouzské soubory. První host Cirque Le Roux nebude pravidelným návštěvníkům Letní Letné neznámý, všechna svá představení na Letné v roce 2016 vyprodal do posledního místa. Artisté se opět inspirovali filmovou tvorbou, tentokrát ze 70. let 20. století a přivezou představení, které je poctou filmu i současnému cirkusu.

Třetí francouzský soubor Compagnie 100Issues přijede s nejnovějším představením, které si s humorem troufá na téma smrti. Devět artistů namíchá uprostřed šapitó směs cirkusu, mangy, antropologie a Bollywoodu.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti se odkládá na srpen. Organizátoři chtějí kvůli covidu více času

Číst článek

Compagnie 100Issues kombinují pohyb, pouliční umění, tanec a hudbu. Jejich představení se zabývá mýty, kterými je smrt obklopena, s lehkostí a humorem nového cirkusu.

Představení francouzsko-švýcarského souboru Cirque La Compagnie slibuje podívanou na pomezí cirkusu a grotesky. Čtveřice akrobatů skáče, padá, vrhá nože a zpívá, ale své představení prošpikovala také momenty s komorní atmosférou.

Vedle hlavních zahraničních hostů program Letní Letné nabídne i to nejlepší z české novocirkusové scény.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme