Natáčení Aladina se komplikuje. Disney čelí kritice za umělé ztmavování pleti herců

Diváci se už smířili s plánem obsadit do role princezny Jasmíny britskou herečku s indickými kořeny. Pro filmaře ale nejde o jedinou potíž. Čelí kritice kvůli umělému ztmavování herců se světlou pletí.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aladin | Zdroj: Repro Disney.com

Jeden z komparzistů, který na praktiky filmařů upozornil, si myslí, že natáčení by mělo být „příležitostí pro různorodost“.

Najdou se ale i tací, kteří nesouhlasí s výběrem herců a ptají se, proč společnost nenajala herce a komparzisty ze zemí, jako je Pákistán, Indie nebo třeba Bangladéš. 

Herec Kal Penn, známý například z úspěšného seriálu Dr. House, na twitteru napsal, že společnost chtěla patrně ušetřit. Ta se ale nařčením ze zvýhodňování bílých herců brání a tvrdí, že líčení mimo jiné souviselo i se speciálními efekty a s bezpečností. 

Ve snímku, který by měl přijít do kin na jaře roku 2019, si zahraje například americký herec Will Smith, který má ztvárnit oblíbenou postavu roztržitého džina. Ten v klasické pohádce o prostém mladíkovi, který se zamiluje do princezny, pomůže Aladinovi ke štěstí. 

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme