Třetí Anděl Páně vznikne, až se zbavíme hladových vlků, říká režisér Jiří Strach

Pohádky režiséra Jiřího Stracha k českým Vánocům už patří. I letos to nebude jinak. Letošní štědrovečerní pohádkou bude v České televizi Anděl Páně 2, který vydělal v kinech přes 127 milionů korun, a stal se tak nejvýdělečnějším českým filmem všech dob.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hostem Lucie Výborné byl režisér Jiří Strach

Hostem Lucie Výborné byl režisér Jiří Strach | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Český rozhlas

„Být vánočním režisérem je radost,” říká Jiří Strach v rozhovoru s Lucií Výbornou. „Vánoční čas bývá plný nadějí, a pokud k tomuto času pro českého diváka patřím, jsem za to rád.”

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Lucie Výborné byl režisér Jiří Strach. Rozhovor nejen o pohádce Anděl Páně si poslechněte zde

Oba díly jeho Anděla Páně dokázaly něco, co se jiné moderní české pohádce už dlouho nepovedlo. Staly se neoddělitelnou součástí českých Vánoc. A tak se samozřejmě nabízí otázka, zda Jiří Strach už chystá i třetí dil.

Přestože je úspěšný režisér, pokud jde o sliby, je velmi opatrný. Nicméně už před pár měsíci prohlásil, že další pokračování vznikne. A bude se prý jmenovat Anděl Páně – Tři králové. „Ano, myšlenka na pokračování tam je,” neskrývá Strach. „Mám nápad na to, co by se stalo, kdyby Ježíšek utekl z nebe, ale protože ještě nenastal druhý příchod Krista, v nebi by vypukla panika.”

Co tedy natáčení stojí v cestě? Strach má obavy z „hladových vlků” a jejich právníků, kteří by se na úspěchu Anděla Páně rádi přiživili. „To nechci ani nemůžu dopustit. Do prvních dvou dílů jsme šli s pokorou, nešlo nám o to vydělat peníze, ale udělat dobrý film,” shrnuje.

Protagonisté stárnou do původní představy

Za velkou částí obrovského úspěchu Anděla Páně rozhodně stojí i skvělé herecké obsazení (nejen) obou hlavních rolí. Strach měl přitom původně o obsazení trochu jinou představu.

„Nejprve jsem myslel, že by anděl a čert měli být mnohem starší. Pak se objevila tahle skvělá dvojka - a nakonec mi oba kluci pomalu stárnou do mé původní představy,” směje se režisér.

Lucie Výborná, Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme