Ve věku 71 let zemřel slovenský herec Andrej Hryc. Hrál ve snímcích Černí baroni nebo Příběh kmotra

Ve věku 71 let v neděli podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc. Informovala o tom slovenská média s odvoláním na instagramový příspěvek jeho dcery Wandy Adamcik Hrycové. Podle serveru sme.sk mu lékaři diagnostikovali akutní leukémii loni na jaře.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský herec Andrej Hryc s doprovodem přichází 7. března 2020 do pražského Rudolfina na vyhlášení vítězů 27. ročníku filmových cen Český lev. | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Jako divadelní herec Hryc působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě a hostoval i v jiných divadlech.

Na kontě má více než 50 filmů, mimo jiné Pehavý Max a strašidla, Kamarád do deště, Habermannův mlýn a Příběh kmotra. Čeští diváci jej znají také ze seriálu Ulice či snímku Černí baroni.

Hryc vystupoval i ve Slovenském rozhlase, sám založil rádio Twist, vystupoval v muzikálech a byl považován za výraznou osobnost slovenského dabingu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme