Avengers: Endgame láme rekordy. Po druhém víkendu předstihl Titanic, už má přes dvě miliardy dolarů

Avengers: Endgame už při druhém promítacím víkendu vybral po celém světě přibližně 2,189 miliardy dolarů (přes 50 miliard Kč). Nejnovější film o komiksových hrdinech vydavatelství Marvel Comics po své premiéře 26. dubna překonal veškeré finanční rekordy pro první promítací víkend. A v absolutních tržbách je teď na druhém místě všech filmů historie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Hemsworth jako Thor ve filmu Avengers: Endgame | Zdroj: Falcon

Vyvrcholení filmové série o týmu superhrdinů Avengers už předstihlo film Titanic a posunulo se na druhou příčku v historickém žebříčku filmů podle absolutních tržeb za vstupenky.

Americká média v pondělí uvedla, že Avengers: Endgame už při druhém promítacím víkendu vybral po celém světě přibližně 2,189 miliardy dolarů (přes 50 miliard Kč). Filmu Avatar, který tabulku globálních tržeb s částkou 2,78 miliardy dolarů vede, přitom překonání mety dvou miliard dolarů trvalo 47 dní.

Dubnový filmový přehled: Avengers trhali rekordy, Vary odhalily vizuál a Star Wars jméno deváté epizody

Číst článek

Nejnovější film o komiksových hrdinech vydavatelství Marvel Comics po své premiéře 26. dubna překonal veškeré finanční rekordy pro první promítací víkend. Jen ve Spojených státech lidé na vstupném do kin zaplatili 357 milionů dolarů (8,2 miliardy Kč), což je o milion více, než byly náklady na výrobu snímku.

Překonání Avatara?

Avengers: Endgame má tedy šanci překonat akční sci-fi Avatar z roku 2009 a stát se finančně nejúspěšnějším filmem všech dob. Televize CNBC uvádí, že analytici předpovídají nové produkci Marvel Studios celkové tržby v kinech mezi 2,7 miliardy a 3,5 miliardy dolarů.

Srovnávání vybraného vstupného v absolutních číslech má své nedostatky, protože nebere v potaz inflaci. Server Box Office Mojo, mapující tržby filmů, má i žebříček, který tento faktor započítává, jsou v něm však pouze čísla z amerických kin. Avatar je v něm až na 15. místě s odstupem miliardy dolarů na vedoucí snímek Jih proti Severu z roku 1939. Avengers: Endgame dnes byl v tomto hodnocení na 42. pozici.

Martin Karlík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme