Bába z ledu slaví úspěch na Tribece. Festival ocenil scénář Bohdana Slámy

Film Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy dostal na newyorském festivalu Tribeca cenu za nejlepší scénář v kategorii zahraničních snímků. Porota ocenila drama se Zuzanou Kronerovou a Pavlem Novým za to, jak s vřelostí a humorem pojala atypickou lovestory.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Kronerová a Pavel Nový v hlavních rolích filmu Bába z ledu | Foto: Falcon

„Scénář umí tvořit světy. Tento film nás s vřelostí a humorem uvedl do specifického a excentrického světa poháněného nezvyklou lovestory," okomentovala scénář k Bábě z ledu porota festivalu. Ocenění ve výši 2500 dolarů (v přepočtu necelých 62 tisíc korun) předali herci Alessandro Nivola a Willem Dafoe.

Bába z ledu popírá mýty o stáří. V cynicky upřímném dramatu prožijete nový začátek i po šedesátce

Číst článek

Bláhův snímek vypráví o zakřiknuté babičce Haně, ztvárněné slovenskou herečkou Zuzanou Kronerovou, která pookřeje po setkání s otužileckým plavcem Broněm (Pavel Nový) a jeho lehce volnomyšlenkářskou skupinou přebývající se slepicemi v oprýskané karose. Film byl v New Yorku uveden v mezinárodní premiéře.

Sláma se z přehlídky vrátil s nadšením - i když se samotného slavnostního ceremoniálu spolu s filmovou delegací nezúčastnil. „Měli jsme sice signály, že cenu asi dostaneme, ale už jsme měli objednané letenky zpět - a tak jsme prchli," řekl Sláma ČTK. Na festivalu byl s herečkou Zuzanou Kronerovou a producentem Pavlem Strnadem.

Vítězným snímkem se v kategorii zahraničních snímků stal Sofiin syn (Son of Sofia) řecké režisérky Eliny Psykouové.

V porotě mezinárodní sekce letos zasedli kromě Dafoea a Nivoly i herec Peter Fonda nebo herečky Tavi Gevinsonová a Ruth Wilsonová. 

 

Kristina Roháčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme