Barrandovská studia odkoupila historické dekorace k seriálu o templářích

Rozsáhlou dekoraci a věrnou kopii Paříže 14. století spolu se sídlem rytířů řádu templářů, ve které se natáčel historický seriál Knightfall (Soumrak templářů), odkoupilo filmové studio Barrandov, uvedl mluvčí studia Jakub Zíka. Cenu za dekoraci o rozměrech více než 100krát 150 metrů, jejíž budovy přesahují mnohdy výšku deseti metrů, nesdělil. Když ale dekorace před čtyřmi lety shořela, vyčíslila produkce škodu pro pojišťovnu na 100 milionů korun.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozsáhlou dekoraci a věrnou kopii Paříže 14. století spolu se sídlem rytířů řádu templářů (na archivním snímku z 20. července 2016) odkoupilo filmové studio Barrandov

Rozsáhlou dekoraci a věrnou kopii Paříže 14. století spolu se sídlem rytířů řádu templářů (na archivním snímku z 20. července 2016) odkoupilo filmové studio Barrandov | Zdroj: Barrandov Studio / ČTK

Na dekoraci pracovalo dva měsíce zhruba 150 řemeslníků z odboru barrandovských dekorací. Tento rekordní čas musel být splněn i právě proto, že hotová dekorace zcela vyhořela jediný den před natáčením. Část nově postavené dekorace využil pro své natáčení i seriál Carnival Row s Orlandem Bloomem v hlavní roli.

Obě dvě řady seriálu se na pozemku o rozloze 160 tisíc metrů čtverečních a v ateliérech barrandovských studií natáčely v letech 2016 až 2018.

Barrandov Studio

Barrandov Studio je jedním z největších a nejstarších filmových studií v Evropě. Za dobu více než osmdesátipětileté existence ateliérů se v nich natočilo přes 5000 českých a zahraničních filmů, které společnost přímo vyrobila nebo se na jejich výrobě podílela. Mnohé z nich získaly Oscara.

Občas se Barrandovu přezdívá Hollywood Východu díky neutuchajícímu zájmu západních produkcí. Vlastníkem Barrandov Studio je dnes společnost Moravia Steel náležící podnikateli Tomáši Chrenkovi.

„Na místě nyní budou drobné úpravy a po jejich dokončení bude dekorace zcela připravena pro další případné domácí a zahraniční produkce. Nesmírně mě těší, že má Barrandov Studio již podruhé svoji stálou dekoraci, která přiláká nové projekty stejně, jako se to dařilo i při odkoupení dekorace z projektu Borgia,“ uvedl Petr Tichý, generální ředitel společnosti Barrandov Studio.

Seriál Knightfall natáčeli v Česku Američané pro History Channel, produkci v Česku zajišťovala společnost Stillking Films. Příběh seriálu se odehrává mezi 13. a 14. stoletím a zachycuje události, které vedly k pronásledování a pádu templářských rytířů.

Seriál patřil k projektům, které v Česku vznikaly díky filmovým pobídkám. Jen produkce druhé řady série Knightfall v ČR utratila přes 800 milionů korun.

Zmíněný neoviktoriánský fantasy seriál Carnival Row v hlavních rolích s Orlando Bloomem a Carou Delevingne, společný počin amerických společností Amazon Studios a Legendary Television, přinesl do Česka útratu filmařů přes tři miliardy korun, která byla v pobídkách rekordní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme