Film Bohemian Rhapsody se stal nejvýdělečnějším filmem v Česku. Vydělal už téměř čtvrt miliardy korun

Film Bohemian Rhapsody za 14 týdnů promítání v České republice vydělal 222,6 milionů korun, čímž překonal dosud nejvýdělečnější snímek v českých kinech Avatar. Jeho tržby jsou 219,6 milionu korun. Vyplývá to z údajů, které na webu zveřejnila Unie filmových distributorů. Film o skupině Queen a jejím zpěvákovi Freddiem Mercurym, který tvůrcům vynesl dva Zlaté glóby, v Česku v kinech vidělo 1,43 milionu diváků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rami Malek jako Freddie Mercury ve snímku Bohemian Rhapsody | Zdroj: Cinemart

Snímek nazvaný podle jedné z nejznámějších písní skupiny zachycuje život extravagantního frontmana Queen od založení kapely až po slavný koncert Live Aid. Film mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny a často napjaté vztahy v kapele, kterou vedle Mercuryho tvořili kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon.

Nejvíce prostoru je však věnováno Mercurymu, jeho rozpolcené osobnosti i jeho komplikovaným vztahům s rodinou a životnímu vystřízlivění poté, co onemocněl AIDS.

Film Bohemian Rhapsody je šablonovité hudební vyprávění, které se snaží zalíbit všem

Číst článek

Britsko-americký film v aktuální víkendové návštěvnosti kin v Česku na druhé místo odsunula komedie režiséra a scenáristy Martina Horského Ženy v běhu. Film vypráví o běhu matky a jejích tří dcer za rodinným štěstím a splněním přání jejich zemřelého otce. O premiérovém víkendu přilákal do kin téměř 178 000 diváků, kteří v pokladnách nechali bezmála 27 milionů korun.

Na třetí místo z druhého klesl americký rodinný film Psí domov, který dva týdny po premiéře vidělo 65 000 lidí a na tržbách celkem vydělal 9,2 milionu korun. Na čtvrtém místě si také o jednu příčku pohoršila animovaná komedie Raubíř Ralf a internet.

Lednový filmový přehled: Queeni ovládli kina i Zlaté glóby, nominace Oscarů a Českého lva jsou venku

Číst článek

Videoherní záporák Ralf a jeho malá kamarádka Vanilopka von Šmak za měsíc přilákali do kin přes 133 000 návštěvníků. Na pátém místě vstoupil do žebříčku americký thriller Úniková hra, na který o víkend dorazilo téměř 22 000 diváků.

Z tuzemské tvorby se na konec první desítky dostala pohádka režiséra Marka Najbrta Čertí brko, kterou za deset týdnů vidělo 309 000 lidí.

První únorový čtvrtek bude mít premiéru pokračování animovaného filmu Lego® příběh, česká komedie Jiřího Mádla Na střeše, časosběrný dokument režiséra Pavla Jurdy Dobrý život sokola Bendy, historický a dramatický film Marie, královna skotská, švédská krimi Goliáš, americký horor Potomek a hudební dokument Metallica – koncert v Nimes.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme