Britský komik Sacha Baron Cohen chce zaplatit pokutu za české 'Boraty'

Britský herec a představitel fiktivního reportéra Borata Sacha Baron Cohen nabídl zaplatit pokutu za šestici Čechů, kteří se v kazašské Astaně převlékli do Boratova plaveckého úboru. Nedávný happening českých turistů skončil obviněním z drobného výtržnictví a pokutou ve výši 23 000 tenge, tedy asi 1500 korun, pro každého.

Londýn / Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sacha Baron Cohen během premiéry filmu Borat v Kolíně nad Rýnem v roce 2006. | Foto: Michael Bulcik / SKS Soft GmbH Düsseldorf

„Mí přátelé, které zatkli, pošlete mi vaše údaje a důkaz, že jste to vy, a zaplatím vaši pokutu,“ napsal Cohen na svém facebooku.

Incident vyvolal v Kazachstánu silnou negativní reakci na místních sociálních sítích, kde většina uživatelů čin označila za nedůstojnou provokaci.

V Kazachstánu proti snímku o Boratovi, který se českým divákům v roce 2006 představil pod názvem Borat: Nakoukání do amerycké kultůry, několikrát oficiálně protestovali.

Cohen ve filmu o své fiktivní domovině mimo jiné tvrdil, že oblíbeným místním nápojem je tam fermentovaná koňská moč, letadla řídí jednoocí opilí piloti a gayové musejí nosit modré klobouky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme