Ve věku 82 let zemřel americký herec a držitel Zlatého glóbu Burt Reynolds

Americký herec Burt Reynolds, držitel Zlatého Glóbu, který proslul zejména v dobrodružných filmech a komediích, zemřel ve čtvrtek ve věku 82 let. Podle BBC zemřel ve floridské nemocnici na srdeční infarkt.

Aktualizováno Los Angeles (Aktualizováno: 22:45 6. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký herec Burt Reynolds | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Mezi jeho nejúspěšnější filmy patřil snímek Hříšné noci nebo Polda a bandita, který byl natočen ve třech pokračováních. Také se proslavil rolí Chubbyho v populárním americkém seriálu Jmenuju se Earl.

Podle amerických médií Reynolds zemřel ve floridské nemocnici po srdečním infarktu. Již v minulosti měl problémy se srdcem a lékaři mu v roce 2010 voperovali bypass.

Reynolds, který jako mnoho dalších hollywoodských herců získával první zkušenosti v divadlech na Broadwayi, se na plátnech poprvé objevil začátkem 60. let.

Zpěvačka Cranberries zemřela nešťastnou náhodou, kvůli alkoholu v krvi se utopila ve vaně

Číst článek

Významnější úspěch zaznamenal až v roce 1972 v thrilleru Johna Boormana Vysvobození nominovaném na tři Oscary, kde si zahrál – mimo jiné – s Jonem Voightem.

Odborníky patrně nejoceňovanější výkon podal ve vedlejší roli snímku Hříšné noci natočeném v roce 1997, za který získal svou jedinou oscarovou nominaci. 

Reynolds obdržel během své kariéry i Zlatý glóbus a řadu dalších ocenění.

Ztvárnil také mnoho rolí v televizních filmech či seriálech. Vedle herecké profese se věnoval i režii či produkci.

ČTK, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme