Největší svátek filmu se blíží. Vybíráme tři nejočekávanější filmy festivalu v Cannes

V úterý začíná největší svátek filmu, festival v Cannes. Z mnoha očekávaných titulů Radiožurnál vybírá tři různorodé snímky výrazných autorských osobností.

Cannes Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Driver a Marion Cotillard ve snímku Annette | Zdroj: Aerofilms

Annette

Zahajovací film canneského festivalu Annette bude paralelně s festivalem uveden i do francouzských, českých a dalších kin. Jde o první anglicky mluvený snímek bezmála kultovního francouzského režiséra Leose Caraxe, který s výraznými hereckými představiteli vytváří vlastní světy. Navíc jde tentokrát o muzikál.

Hlavní role dokonalého páru v napjatě očekávaném snímku ztvárnili Adam Driver a Marion Cotillard. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem.

Benedetta

Provokativní režisér Paul Verhoeven, mimo jiné autor Hvězdné pěchoty, Základního instinktu nebo Total Recall, premiéruje v Cannes snímek Benedetta. Jde o drama ze 17. století, v němž se italská jeptiška-novicka zamiluje do jiné ženy.

Verhoeven navazuje mimo jiné na mezinárodně úspěšný film Elle (Ona) také s nekonvenční a silnou hrdinkou v hlavní roli. Film Benedetta byl hotový už vloni, ale kvůli uvedení v Cannes na svoji premiéru rok čekal.

Francouzská depeše, Liberty, Kansas Evening Sun

Animátor, režisér hraných filmů a tvůrce pitoreskních světů Wes Anderson má pro Cannes připravený film s dlouhým názvem Francouzská depeše, Liberty, Kansas Evening Sun. Odehrává se v americké redakci novin ve fiktivním francouzském městě 20. století.

Anderson navazuje Francouzskou depeší na filmy jako Grandhotel Budapešť, Až vyjde měsíc, Život pod vodou a další. V menších i větších rolích se představí hvězdný tým sestávající ze jmen jako Tilda Swinton, Frances McDormand, Bill Murray, Benicio Del Toro, Timothée Chalamet a další.

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme