Charismatický herec se smyslem pro detaily. Dustin Hoffman slaví osmdesátiny

Přestože neměří ani metr sedmdesát, je to herec s velkým talentem a charismatem. Dustin Hoffman slaví 80. narozeniny. Do svých postav se dokáže proměnit tak dokonale, že je pro diváky nezapomenutelný. Jako v roce 1988, kdy si ve filmu Rain Man zahrál po boku Toma Cruise autistu Raymonda.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dustin Hoffman si před necelými třiceti lety ve snímku Rain Man zahrál Raymonda Babbita, muže s poruchou autistického spektra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Charismatický herec se smyslem pro detaily. Dustin Hoffman slaví osmdesátiny. Jeho život a herectví připomněl Ondřej Bambas

Zatímco pro skladatele Hanse Zimmera šlo o jeden z jeho prvních hollywoodských filmů a zároveň první nominaci na Oscara, Hoffman si odnášel ze slavnostního večera Cen akademie svou druhou zlatou sošku.

„Během studia jsem se setkal se čtyřiceti lidmi nemocnými autismem. Někteří z nich mají neobyčejné schopnosti. Jeden uměl počítat rychleji než počítač. Postavu, kterou hraji, jsem odvodil ze skutečných lidí. Složil jsem ji z několika osudů," přiblížil Hoffman.

Prvního Oscara získal Hoffman o devět let dříve za snímek Kramerová versus Kramer. Za hlavní hereckou roli byl ale nominován také za Vrtěti psem, Tootsie nebo svůj průlomový film Absolvent.

Dustin Hoffman a Anne Bancroftová ve filmu Absolvent (1967) | Zdroj: Profimedia

Tehdy třicetiletý Hoffman si v něm zahrál studenta Benjamina, kterého svádí matka jeho kamarádky, paní Robinsonová. Americký herec má unikátní schopnost, detailně studuje své postavy. Jeho proměny do rolí jsou dokonalé, někdy komicky dojemné, a zůstávají divákům v paměti.

„Chci se přiblížit k tomu, co vidím ve skutečném životě. Rád vidím rozcuchané vlasy, nenalíčené tváře s jejich skutečnými uhříky a přirozenými gesty," tvrdí Hoffman.

Má pověst herce, se kterým se nespolupracuje snadno, s režiséry často vede dlouhé diskuse. A také má punc perfekcionisty.

Americký herec Dustin Hoffman v roce 1979 | Zdroj: Profimedia

Před lety si nasypal do boty kamení a hodiny kulhal zapadlými uličkami New Yorku, aby přesvědčivě zahrál ošuntělého umírajícího podvodníka ve velkoměstském dramatu Půlnoční kovboj. A jindy půl roku každé ráno běhal pod vedením trenéra amerických olympioniků při přípravě na roli studenta v thrilleru Maratonec.

V posledních letech propůjčoval Hoffman svůj hlas Shifuovi z animované série Kung Fu Panda. Svou poslední hlavní roli získal před dvěma lety ve filmu Životní šance. Naposledy se herec představil v The Meyrowitz Stories, snímku společnosti Netflix. V roce 2013 mu lékaři úspěšně odoperovali rakovinu v rané fázi.

Embed from Getty Images

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme