Nominacím na Evropské filmové ceny vévodí polská Studená válka. Milada se neprosadila

V nominacích do užšího výběru na letošní 31. evropské filmové ceny se nejvíce prosadil polský snímek Studená válka režiséra Pawla Pawlikowského. Nejvyšší trofej může získat jak v kategorii nejlepší evropský film, tak i nejlepší režie a ženský herecký výkon. Česká kinematografie v nominacích zastoupení nemá, navržený film Milada se mezi pětici vybraných nedostal.

Sevilla (Španělsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joanna Kuligová ve snímku Studená válka | Zdroj: Aerofilms

O cenu za nejlepší film se polské drama utká se švédsko-dánským snímkem Tina a Vore režiséra Ali Abbasiho, italsko-francouzským dramatem Dogman režiséra Mattea Garroneho a italským koprodukčním snímkem Šťastný Lazzaro režisérky Alice Rohrwacherové. Všechny čtyři tyto snímky jsou nominovány i v kategorii nejlepší režie.

Pětici nominovaných filmů v hlavní kategorii doplňuje snímek režiséra Lukase Dhonta Dívka. O cenu za nejlepší režii se bude jako pátý ucházet izraelský režisér Samuel Maoz za film Foxtrot.

O držitelích letošních cen udělovaných EFA se rozhodne 15. prosince. Už v říjnu bylo oznámeno, že britský herec a režisér Ralph Fiennes bude vyznamenán čestnou cenou za evropský přínos ke světové kinematografii.

Nominace na Evropské filmové ceny, považované za evropskou obdobu amerických Oscarů, zveřejnila v sobotu Evropská filmová akademie na festivalu ve španělské Seville. 

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme